قدردانی نمایندگان مجلس از بانک کشاورزی

جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ارسال نامه ای به جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، ازعملکرد مدیرعامل بانک کشاورزی به دلیل اجرای تبصره۳۵ قانون بودجه سال ۱۳۹۵ قدردانی کردند.

تهران – اقتصاد برتر – ۷ فروردین ۹۶

۱۰۱ نماینده مجلس شورای اسلامی با امضای این نامه از عملکرد دکتر مرتضی شهیدزاده مدیر عامل این بانک به دلیل اجرای به موقع، دقیق و شفاف تبصره ۳۵ مطابق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی و بانک مرکزی تشکر و قدردانی کردند.

بر اساس این گزارش، نمایندگانی که نامه را امضا کرده اند، چنین اقداماتی و آنچه در خودکفایی گندم به وقوع پیوست را باعث رضایت مندی مردم،عمل به توصیه مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از تولید داخلی و موفقیت دولت در افزایش شاخص رشد اقتصادی دانستند.

این گزارش می افزاید، نمایندگان مجلس با توجه به زمان محدود ابلاغ این مصوبه که نقدینگی کشاورزان معمولاً رو به پایان است و امکان استفاده همه مردم از این فرصت فراهم نیست، ابراز امیدواری کردند بر اساس مصوبه مجلس این رویه در سال ۱۳۹۶ نیز تداوم یابد تا علاوه بر بازگشت سرمایه بانک ها،زمینه رونق اقتصادی کشور بیشتر فراهم شود.

شایان ذکر است، در اجرای تبصره ۳۵ قانون بودجه سال۱۳۹۵و دستور العمل ابلاغی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ، طی ده روز از آغاز این طرح دراسفندماه سال گذشته، حدود۵۰ هزار نفر از بدهکاران بانک کشاورزی موفق به تسویه بدهی خود شده و با بخشودگی سود و جرائم تسهیلات، پرونده بدهکاری آن ها مختومه شد .

*عصر ایران

پاسخ دادن