قطار انتخابات در ایستگاه آخر

به جرات می توان گفت که تجارب برگزاری انتخابات، پس از انقلاب اسلامی ایران بسیار ارزشمند است چراکه کمک کرد که ملت ما به یک بلوغ سیاسی دست پیدا کند ، کم کم جریانات سیاسی به وجود آید تا مردم با هر عقیده و اندیشه در چارچوب موازین اسلامی و قانون اساسی حق انتخاب داشته باشند.

تهران- اقتصاد برتر- ۳۱ اردیبهشت ۹۶

امروزه پس از گذشت سی و هشت سال از اولین همه پرسی پس از انقلاب، کشور ما به لحاظ جریانات مکتب فکری و سیاسی مانند بسیاری از کشورهای توسعه یافته دارای دو جریان سیاسی است این دو مکتب فکری، اصولگرایان یا کنسرواتورها یک طرف و اصلاح طلبان و پروگرزیستها طرف دیگر قرار دارند. بالطبع در هر انتخابات گروهی در اکثریت و گروه مقابل در اقلیت است و این تضادها و تناقض ها نشان از بلوغ سیاسی ملت شریف ایران است.

روزجمعه ۲۹ اردیبهشت ۹۶ حضور مردم در انتخابات صرفاً حضور در پای صندوق رای نبود بلکه نشان دهنده درک بالای ملت بود که با رای خود سرنوشت کشور وآینده فرزندانشان را رقم زدند. بلی برنده اصلی این انتخابات ملت شریف ایران بود.آنها مسائل و کمبودهای کشورشان را بهتر از مناظره گران می دانستند چرا که با پوست و استخوان خود آن را لمس می کنند نیازی به تکرار آن و باز کردن این مسائل نبود. آنها حمایت خودرا از کشورشان اعلام کردند حالا نوبت مسئولین و دولت است که بپاخیزند تا مشکلات آنها را با کمک همین مردم حل کنند. آری ما مردم محترم و شریف ایران اسلامی هستیم پس به احترام ما به پاخیزید.

* دکتر کامبیز باصری صالحی

پاسخ دادن