قطعه سازان به کشور خدمت کرده اند

گزارشی از درد دل های قطعه سازان کشور با مسئولان ؛ قطعه سازان به کشور خدمت کرده اند.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۰ آبان ۹۸

چهاردهمین نمایشگاه قطعات خودرو تهران امسال در شرایطی برگزار می شود که صنعت قطعه سازی با چالش های اساسی مواجه است . این نمایشگاه فرصتی شده تا قطعه سازان مشکلات تولید قطعه را با مسئولان دولتی و مردم بازدید کننده در نمایشگاه در میان بگذارند. اکثر قطعه سازان بزرگ در فرصتی که برای مذاکره با مسئولان صنعت و سایر مسئولان در قوه مجریه ، مقننه و قضایی پیدا می کنند از بی مهری دولتمردن به صنعت قطعه کشور و چالش های پیش رو صنعت قطعه سازی گلایه دارند و خواستار توجه جدی مسئولان به صنعت قطعه برای بقای صنعت خودرو کشور هستند . قطعه سازان می گویند صنعت قطعه کشور آنقدر رشد کرده است که اگر مسئولان از آنان حمایت کنند و یا دستکم موانع پیش پای تولید این صنعت را بردارند و بروکراسی دست و پاگیر را از جلوی پای آنان حذف کنند ، از نظر کمی و کیفی توان تامین نیاز قطعه خودرو سازان را دارند . قطعه سازان معتقدند این صنعت از نظر تکنولوژی و ساخت ظرفیت های بالایی پیدا کرده است . آنان می گویند علاوه بر تامین نیاز داخل ، توانایی صادرات قطعه به سایر کشورهای منطقه را نیز دارند .

صنعت قطعه کشور این روز ها در کش و قوس چانه زنی با دستگاه های نظارتی است ، فضایی که برای آنان ایجاد شده فضای ترس و نگرانی از آینده سرمایه هایشان است. برخی از فعالان این صنعت می گویند در فضای کنونی کل خدمات صنعت قطعه سازی کشور را بخاطر برخی از سوء استفاده هایی که توسط بعضی از قطعه سازان شده است را زیر سئوال برده اند در حالیکه کل تخلف انجام شده ممکن است چند درصد ظرفیت صنعت قطعه سازی در کشور نباشد . قطعه سازان معتقدند بخاطر تخلفات اندکی که در این صنعت شده است نباید زحمات و خدمات ارزنده ای که در  این بخش از صنعت کشور اتفاق افتاده است را نادیده بگیرند. آن ها معتقدند صنعت قطعه سازی با حجم بالایی نیروی انسانی فعال در آن سرمایه ارزشمندی برای کشور است که می تواند با تکیه بر اقتصاد مقاومتی سد محکمی در برابر تحریم ها آمریکا باشد و بسیاری از مشکلات ایجاد شده در اثر تحریم را حل کند .

  • صنعت قطعه و خودرو موتور محرک صنعت

قطعه سازان می گویند صنعت خودرو سازی سهم ۲۱ درصدی در ایجاد ارزش افزوده و همچنین سهم ۴ درصدی در تولید ناخالص داخلی طی سال‌های اخیر داشته است و به نوعی موتور محرک برای صنعت کشور محسوب می‌شود لذا نباید همه این صنعت را بدنام کرد و با چشم بد بینی به آن نگاه کرد .

  • چالش های قطعه سازان

صنعت قطعه سازی امروز از نظر تامین سرمایه و نقدینگی ، تامین مواد اولیه و ماشین آلات و فروش، تامین بازار ، وصول مطالبات از خودرو سازان و صادرات با چالش مواجه است . بخشی از این مشکلات ریشه در تحریم دارد و بخشی دیگر ناشی از سوء مدیریت و سوء استفاده برخی افراد در صنعت خودرو و قطعه سازی است . صنعت قطعه سازی که می تواند یکی از ارکان مهم صنعت در کشور و بازار های منطقه باشد امروز در شرایط مناسبی قرار ندارد . در صنعت قطعه سازی ۵۵۰ هزار نفر اشتغال مستقیم دارند، که حدود نیمی از آنان در جریان اتفاقات مربوط به تحریم و عدم پرداخت به هنگام مطالبات از سوی خودروسازان، تعلیق یا کار خود را از دست داده‌اند. در یک نگاه کلی قطعه‌ سازان معتقدند در ۲۰ماه گذشته ۱۳۰ هزار از نیروی انسانی خود را تعدیل و ۱۵۰ هزار نفر نیز از کارشان تعلیق شده اند. در کنار فشارهای اقتصادی اما فضای کسب و کار صنعت خودرو نیز این روزها، با چالش های دیگری روبرست. قطعه سازان معتقدند در شرایط تحریم که آمریکا تضعیف یا نابودی صنعت خودرو و قطعه سازی را هدف گرفته ، همه کشور برای حمایت از صنعت خودرو و قطعه سازی باید بسیج شوند اما متاسفانه چنین حمایتی از سوی دستگاه های حاکمیتی مشاهده نمی شود بلکه هر روز مدیری از یک بخش کشور صنعت خودرو و قطعه سازی را تضعیف می کند. صنعتگران معتقدند ، قطعه سازان که در اوج تحریم با تولید خود اجازه ندادند صنعت خودرو کشور بخوابد بیش از فشارهای خارجی با فشار های داخلی در بخش های مختلف اداری و نظارتی کشور مواجه هستند و حمایت نمی شوند . قطعه سازان می گویند اگر روند کنونی ادامه پیدا کند میلیون ها نفر در صنعت قطعه و خودرو کشور در معرض بیکاری قرار خواهند گرفت و متاسفانه اتفاقی که آمریکا با تحریم بدنبال آن بود محقق خواهد شد .

صنعت قطعه درگیر حاشیه ها

قطعه سازان می گویند امروز در تامین نقدینگی ، تولید ، تامین بازار ، فروش ، وصول مطالبات ، تامین مواد اولیه ، ترخیص کالا و مواد اولیه از گمرکات و پاسخگویی به دستگاه های مختلف گرفتار هستند و حاشیه ها باعث شده از کار اصلی تولید باز بمانند .

قطعه سازان خواستار حمایت دولت از سرمایه گذاری های انجام شده در این صنعت هستند و حرفشان این است که اجازه ندهید کسانی که سرمایه زندگی خود را در خدمت ایجاد اشتغال و تولید کالا در این صنعت  بکار گرفته اند بخاطر اندک تخلفاتی که روی داده ، از بین برود . قطعه سازان می گویند اگر سرمایه گذاران در صنعت قطعه سازی سرمایه هایشان را از کشور خارج کرده بودند و مثلا همین امکاناتی را که در ایران ایجاد کرده اند در ترکیه یا کشور دیگری ایجاد می کردند ، امنیت بیشتری می داشتند . حرف اساسی قطعه سازان در نمایشگاه امسال این است که توان و ظرفیت بالایی برای احیای صنعت خودرو دارند اما کسی به آنان خصوصا در فضای ایجاد شده توجهی نمی کند لذا خواستار گوش شنوای مسئولان برای توجه بیش از پیش به این صنعت هستند . قطعه سازان می گویند از مسئولان سه قوه خصوصا قوای مقننه و قضایی می خواهند به نمایشگاه قطعه سازی بیایند و پای درد دل های مدیران صنعت قطعه سازی در بخش خصوصی بنشینند ، شاید چالش های کنونی با کمک آنان حل شود و صنعت قطعه سازی از مشکلاتی که با آنان دست و پنجه نرم می کند رهایی یابد .

چهاردهمین نمایشگاه قطعات خودرو تهران از ۱۸ لغایت ۲۱ آبان ماه از ساعت ۹ الی ۱۷ در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار است و قطعه سازان مهم کشور در این نمایشگاه توانمندی های این صنعت را به بازدید کنندگان عرضه کرده اند .

پاسخ دادن