قفل معاملات نیما

بیش از ۱۵ روز است که صادرکنندگان و واردکنندگان در معاملات ارزی خود با یکدیگر در سامانه جامع تجارت دچارمشکل شده و درحال حاضر امکان ثبت کوتاژ صادراتی برای واردات در مقابل صادرات متوقف شده است.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۳ مرداد ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر، معاملات ارز در سامانه جامع تجارت به منظور استفاده واردکنندگان از ارزهای حاصل از صادرات و یا واردات در مقابل صادرات خود، بیش از ۱۵ روز است که با مشکلاتی مواجه شده که دامنه آن از صدور تاییدیه بانک‌ها تا عدم امکان تایید ثبت‌سفارش واردات از سوی صادرکنندگان کشیده است.

آنگونه که فعالانه اقتصادی می‌گویند از حدود ۵ مردادماه، سامانه جامع تجارت برای واگذاری اظهارنامه‌های صادراتی و ثبت کوتاژ برای واردات در مقابل صادرات با مشکل جدی مواجه شده و این فرآیند روز به روز کندتر و در حال حاضر نیز دو، سه روزی است که متوقف است.

بر این اساس صادرکنندگان می‌گویند از حدود ۱۰۰ اظهارنامه و کوتاژ صادراتی آنها ۳ تا ۵مورد شاید ثبت شده و صادرکننده می‌تواند آن را به منظور واگذاری به واردکنندگان تایید نماید و این در شرایطی است که حتی صادرکنندگان در پرتال‌های شخصی خود در سامانه جامع تجارت نیز، امکان تایید ثبت سفارش‌های پذیرفته شده از سوی بانک‌ها را هم ندارند.

پاسخ دادن