قول بازسازی خانه‌های تخریب شده در سیل بلوچستان

قول بازسازی خانه‌های تخریب شده در سیل بلوچستان
#اقتصادبرتر - خسارات سیل سیستان و بلوچستان

نوبخت: خانه‌های تخریب شده در سیل بلوچستان در کمتر از یک سال بازسازی می‌شود.

تهران – اقتصاد برتر – 3 بهمن 98

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، معاون رئیس جمهور گفت: با بیان اینکه ۲۴ هزار و ۲۵۰ واحد مسکونی در جنوب استان سیستان و بلوچستان بر اثر سیل آسیب دیده، عنوان کرد: از این تعداد ۱۶ هزار و ۲۵۰ واحد باید از نو احداث شود و مابقی نیز نیاز به تعمیرات دارد.

محمدباقر نوبخت در آئین بهره‌برداری از ۱۷۵۰ واحد مسکن روستایی طرح محرومین در سیستان و بلوچستان که در روستای قاسم آباد شهرستان خاش برگزار شد، اظهار داشت: در سفر قبلی که به استان سیستان و بلوچستان و شهرستان خاش داشتیم برای هموطنانی که به هر دلیل امکان احداث واحد مسکونی برای آنها وجود نداشت طی یک توافق سه جانبه مابین سازمان برنامه و بودجه کشور از سوی دولت، بنیاد مسکن و کمیته امداد مقرر شد 12 هزار واحد مسکونی در این استان احداث شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور بیان کرد: در این راستا ۱۰۰۰ واحد مسکونی روستایی طرح محرومین روز گذشته و ۱۷۵۰ واحد امروز مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وی افزود: سال گذشته که کلنگ احداث این واحدها در روستای قاسم آباد شهرستان خاش به زمین زده شد قرار بود بهره‌برداری از این واحدها یک ساله انجام شود.

معاون رئیس جمهور گفت: دولت تقبل کرده در کمتر از یک سال با همکاری بنیاد مسکن خانه افرادی که در سیل سیستان و بلوچستان تخریب و یا آسیب دیده را بسازد.

وی در رابطه با مطالبه مردم خاش از دولت در این سفر گفت: عملیات احداث باند دوم جاده خاش به زاهدان که از نظر ایمنی و فنی مناسب نیست در هفته‌های آینده شروع می‌شود همچنین برای مسیر مرزی خاش- روتک جز تعهدات دولت به شمار می‌رود که نیازمند اعتبار 120 میلیارد تومانی است.

پاسخ دادن