قیمت‌های طلا دیگر جذابیت ندارد

رییس بخش استراتژی دارایی های بانک ولز فارگو:قیمت‌های طلا دیگر جذابیت ندارد
اقتصادبرتر

جان لافارگو ، رییس بخش استراتژی دارایی های بانک ولز فارگو اعتقاد دارد فعلا به دلیل نوع و شکل واکنش طلا به رویداد های اقتصادی اخیر ،قیمت های طلا دیگر جذابیت ندارد.

تهران – اقتصادبرتر – ۹ خرداد ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر ، این تحلیلگر ادامه داد:” سهام طی چند هفته کذشته زمان های افت داشتند و روز هایی هم شاهد خسارت های سنگین در شاخص ها بودیم …و طلا در این زمان های چه کرد ؟ طلا رشد ۳ دلاری ، ۵ دلاری ، و ۷ دلاری داشت .من فکر می کنم طلا در یک سوپر چرخه قرار دارد ، این دوره طولانی چرخه قیمت کالا ،نشان دهند دوره ای رقابتی ( دوئل شکل ) است .”

لافارگو اشاره می کند که واکنش نامتعارف طلا به نوسان های بازار ، کاراکتر مکان امن سرمایه را با خود ندارد و اشاره می کند که دارایی های دفاعی بهتر و جایگزین وجود دارد. در مقایسه با دلار در واکنش به نوسان بازارها شاهد عملکرد مطلوب طلا نبودیم.

” از ژانویه ، شاخص دلار امریکا روندی صعودی داشته است و تقریبا ۳ درصد رشد داشت ، در حالیکه قیمت طلا نسبت به همین زمان در سال گذشته ، تغییر چندانی ثبت نکرده است …….لافارگو همچنین اعتقادی به مقصر دانستن ارزهای دیجیتالی در کاهش تقاضای طلا ندارد ، زیرا این ارزها دارایی ها ی نسبتا جدید هستند.

در پیش بینی قیمت لافارگو ، طلا همچنان قصد حرکت به سمت ۱۳۰۰ دلار را دارد و میانگین قیمت مورد انتظار بین ۱۲۵۰ تا ۱۳۵۰ دلار در هر اونس است ….لافارگو هنوز هم به قیمت ۱۳۰۰ دلار اعتقاد دارد، اما مطرح می کند که پتانسیل بالاریی وجود دارد که فعلا روند کاهشی باشد و تما م این اتفاق ها به این دلیل است که جذابیتی برای طلا باقی نمانده .

ولز فارگو
ولز فارگو، (به انگلیسی: Wells Fargo) شرکت هلدینگ خدمات مالی و بانکداری آمریکایی و چندملیتی است، که چهارمین بانک بزرگ ایالات متحده آمریکا، بر پایه مجموع دارایی ها به شمار می آید، همچنین از نظر میزان ارزش بازار سرمایه، به عنوان بزرگترین بانک این کشور، محسوب می شود. شعبه مرکزی ولز فارگو در سان فرانسیسکو، کالیفرنیا قرار دارد.

پاسخ دادن