قیمت سمند پرواز کرد

محصولات پر تیراژ ایران خودرو روز سه شنبه۲۲ تیر در بازار از مرز ۲۱۰ میلیون تومان گذشت.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۲ تیر ۱۴۰۰

رصد بازار ایران خودرو نشان می‌دهد، با وجود تداوم تعطیلی دور پنجم کرونا «سمند lx» رشد یک میلیونی و « پژو ۲۰۶ تیپ ۵» رشد دو میلیونی در بازار را تجربه کردند.

رشد قیمت در بازار خودرو‌های عمومی در حالی رخ داده که فعالان بازار خودرو پیش بینی می‌کردند با توجه به شروع تعطیلات کرونا بازار خودرو آرام آرام به سمت نزولی شدن پیش برود اما خودرو‌های متوسط عمومی ایران خودرو از همان ابتدا توجهی به این پیش بینی نداشتند. بطوریکه در کنار ثبات قیمت غالب محصولات این شرکت شاهد رشد قیمت در بازار بودند. رشد قیمت این دو خودرو در حالی رقم خورد که به گفته فعالان بازار خودرو با توجه به تعطیلی نمایشگاه‌ها و مراکز شماره گذاری در حاضر معامله ای در بازار صورت نمی گیرد و فعلا بازار در حالت سکون بسر می‌برد.

از جمله محصولات دیگر ایران خودرو می‌توان به «پژو ۲۰۶ تیپ ۲»، « پژو ۲۰۶ تیپ ۵»، «پژو ۲۰۶ صندوقدار»، «سمندLX »، «سمند LX با موتور EF7» و «سمند سورن» اشاره کرد.

ارزیابی بازار خودرو نشان می‌دهد در میان محصولات ایران خودرو امروز قیمت «پژو ۲۰۶ تیپ ۵» با افزایش دو میلیونی به ۲۶۷ میلیون تومان رسید. رشد ۲۰۶ تیپ ۵ در حالی رقم خورده که امروز «پژو ۲۰۶ تیپ ۲» بدون تغییر در بازار ۲۱۶ میلیون تومان ارزش گذاری شد. و «۲۰۶ صندوقدار» نیز امروز ۲۴۹ میلیون تومان قیمت گذاری شدند.

«سمندLX » نیز در بازار رشد یک میلیونی داشت و با قیمت ۲۱۰ میلیون تومان قیمت گذاری شد.

براساس ارزیابی بازار خودرو قیمت «سمند LX با موتور EF7 » امروز بدون افزایش در بازار به ۲۳۸ میلیون تومان رسید. از سوی دیگر رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که «سمند سورن» نیز بدون تغییر با قیمت روز گذشته ۲۴۶ میلیون تومان در بازار قیمت گذاری شد.

پاسخ دادن