قیمت سکه و طلا و دلار در مرز جنون!

آخرین خبر از قیمت ارز و طلا و سکه

بازار سکه بیشتر از هر زمان دیگری داغ شده. قیمت هر سکه تمام تا هفت میلیون و ۵۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده و فعالان این بازار را انگشت به دهان گذاشته است.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۸ اردیبهشت ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، عده‌ای از فعالان باور دارند بازار آزاد تا حدی مستقل از سامانه نیما عمل می‌کند و تغییرات قیمتی تنها اثرروانی بر یکدیگر دارند. این عده معتقدند افزایش بهای دلار در روز شنبه بیشتر ناشی از گذر دوباره نرخ حواله درهم از کانال ۴ هزار و ۷۰۰ تومانی بود.

 قیمت دلار برای اولین‌بار در سامانه نیما از کانال ۱۵ هزار تومانی عبور کرد و وارد کانال ۱۶ هزار تومانی شد. آخرین قیمت اعلامی دلار در سامانه نیما ۱۶ هزار و ۱۴۸ تومان ثبت شد که ۵۳۱ تومان از قیمت قبلی بیشتر بود. قیمت دلار تنها در سامانه نیما رکوردشکنی نکرد که در بازار آزاد نیز توانست از سد کانال ۱۶ هزار تومانی گذر کند و به کانال ۱۷ هزارتومانی برسد. روز شنبه، قیمت #دلار ۳۰۰ تومان بالا رفت و روی عدد ۱۷ هزار و ۲۰۰ تومانی قرار گرفت. آخرین‌بار این ارز،‌ روز چهارشنبه در کانال ۱۷ هزار تومان نوسان کرده بود. کانال‌شکنی قیمت در سامانه نیما می‌تواند اتفاق مثبتی تلقی شود؛ زمانی که قیمت دلار در بازار آزاد افزایشی باشد، رشد قیمت این ارز در سامانه نیما کمک می‌کند که فاصله بین این دو نرخ کاهش پیدا کند و امکان آربیتراژ نیز پایین‌تر بیاید.

دلار نقدی تهران ۱۷٫۴۸۰
سکه‌ ۷٫۲۳۰٫۰۰۰
هر مثقال طلای آب‌شده ۳٫۱۴۴٫۰۰۰

هر قطعه #سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز در بازار تهران با افزایش ۱۴۹هزار تومانی روبه‌رو شد و با قیمت ۷ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان به فروش رفت.

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز ۱۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت. این در حالی است که قیمت نیم‌سکه ۸۵ هزار تومان و ربع‌سکه ۳۵ هزار تومان کاهش یافت. قیمت سکه یک‌گرمی هم بدون تغییر ماند.

امروز در بازار تهران هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، نیم‌سکه ۳ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان، ربع‌سکه ۲ میلیون و ۳۰ هزار تومان و سکه گرمی ۹۹۵ هزار تومان قیمت داشت.

از سوی دیگر، هر گرم طلای ۱۸عیار رشد ۸ هزار و ۶۰۰ تومانی را تجربه کرد. هر گرم #طلای ۱۸عیار امروز در بازار تهران ۷۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان و هر مثقال طلا ۳ میلیون و ۹۸ هزار تومان بود.

قیمت دلار 🇺🇸 ۱۷,۵۳۰ تومان

اونس طلای جهانی ۱۷۴۳٫۲۰ دلار

قیمت مثقال۱۷عیار۳,۱۵۴,۰۰۰

قیمت گرم۱۸عیار ۷۲۸,۱۰۰

سکه فردایی خرید ۷،۳۲۴،۰۰۰

سکه فردایی فروش ۷،۳۳۰،۰۰۰

قیمت نیم سکه۳,۸۲۰,۰۰۰

قیمت ربع سکه ۲,۱۲۰,۰۰۰

پاسخ دادن