قیمت سکه ۸۰ هزار تومان کاهش یافت

قیمت سکه
اقتصاد برتر

امروز (چهارشنبه، ۱۴ مهرماه) قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار تهران با ۸۰ هزار تومان کاهش نسبت به روز کاری گذشته (دوشنبه) به ۱۱ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان رسید.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۴ مهر ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از  ایرنا، در ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه امروز ارزش هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با کاهش ۸۰ هزار تومانی نسبت به روز کاری گذشته به رقم ۱۱ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان رسید و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله شد. همچنین امروز نیم‌سکه بهار آزادی ۶ میلیون و ۵۰ هزار تومان، ربع سکه سه‌میلیون و ۵۸۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۲۳۰ هزار تومان قیمت خورد. علاوه بر این، در بازار طلا نیز نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۱۵۸ هزار تومان رسید. قیمت هر مثقال طلا نیز پنج‌ میلیون و ۲۰ هزار تومان شد.

همچنین اُنس جهانی طلا با حدود سه دلار کاهش، یک‌هزار و ۷۴۸ دلار و ۵۸ سنت قیمت خورد. مهم‌ترین عوامل موثر در رشد قیمت طلا و سکه، بالا رفتن نرخ دلار و انس جهانی است. با توجه به اینکه امروز قیمت انس جهانی طلا سه دلار کاهش داشت و نرخ دلار نیز در صرافی‌های بانکی رشد اندکی داشت، بنابراین قیمت سکه و طلا نیز کاهشی بود.

پاسخ دادن