قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۱۸ آذر

ارز و طلا و سکه
اقتصاد برتر

چند روز گذشته بازار طلا و سکه دوباره روند افزایشی به خود گرفته بود و نوسان داشت، اما امروز این روند دوباره مانند هفته‌های اخیر برعکس شد و شاهد کاهش قیمت سکه و طلا در بازار بودیم.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۸ آذر ۹۷

به گزارش اقتصاد برتر به نقل ازایسنا، با وجود افزایش قیمت سکه و طلا در روزهای گذشته، بازار امروز آن‌ها آرام است و قیمت طلا و سکه دوباره روند کاهشی خود را از سرگرفته و هر عدد سکه طرح جدید تمام بهار آزادی سه میلیون ۷۸۵ هزار تومان خرید و فروش می‌شود.

 چند روز گذشته بازار طلا و سکه دوباره روند افزایشی به خود گرفته بود و نوسان داشت، اما امروز این روند دوباره مانند هفته‌های اخیر برعکس شد و شاهد کاهش قیمت سکه و طلا در بازار بودیم.

بر این اساس، قیمت سکه تمام بهار طرح جدید و طرح قدیم به ترتیب سه میلیون و ۹۲۰ هزار تومان و سه میلیون و ۶۵۰ هزار تومان است.

نیم‌سکه، یک میلیون و ۹۲۰ هزار تومان، ربع سکه، یک میلیون و ۱۲۰ هزار تومان و سکه یک گرمی، ۶۷۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار ۳۴۲ هزار تومان هم‌چنین هر انس طلای جهانی نیز ۱۲۴۸ دلار قیمت دارد.

درباره دلیل این کاهش قیمت در بازار داخلی، با وجود افزایش قیمت‌های جهانی، ابراهیم محمدولی – رییس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر تهران – می‌گوید یکی از دلایل کاهش قیمت سکه و طلا در بازار امروز این است که دلار در بازار به اندازه نیاز تامین شده و افزایش قیمت نداشته است و موضوع دیگر به مسائل جهانی پیرامونش برمی‌گردد و احتمالا خرید چین و روسیه از بازار طلا و سکه کم یا قطع شده است.

به گفته کارشناسان، مسلما انتظار کاهش قیمت در بازار هم‌چنان وجود دارد و همین مساله سبب می‌شود تا تقاضا برای خرید سکه و طلا نیز در حالت انتظار باقی بماند و کاهش پیدا کند؛ با این وضعیت، هم‌چنان انتظار می‌رود روند ارزانی سکه تا واقعی شدن بازار و قیمت ادامه داشته باشد.

بانک‌ها ارز مسافرتی را چند می‌فروشند؟

بانک‌ها امروز (۱۸ آذر) هر یورو را به قیمت ۱۲ هزار و ۸۰۳ تومان از مردم می‌خرند و در مقابل ۱۲ هزار و ۹۲۴ تومان می‌فروشند که با احتساب کارمزد بانک مرکزی و بانک عامل حدود ۱۳ هزار و ۳۴۰ تومان به عنوان ارز مسافرتی به فروش می‌رسد.

بانک‌ها هم‌چنین تا ساعت ۱۴ امروز هر دلار آمریکا را با نرخ ۱۱ هزار و ۲۴۷ تومان از مردم خریدند و این در حالی است که نرخ خرید دلار در بانک‌ها نسبت به روز گذشته حدود ۵۰ تومان کاهش یافته است.

ارز مسافرتی نیز در روز گذشته، با احتساب کارمزد، ۱۳ هزار و ۳۹۱ تومان بود. این در حالی است که نرخ امروز یورو در بازار غیررسمی بر اساس اعلام صرافی بانک ملی ۱۳ هزار و ۲۲۵ تومان بوده است؛ موضوعی که از هفته گذشته پیش آمده و نرخ ارز مسافرتی بالاتر از فروش یورو در بازار آزاد است. هم‌چنین بر اساس اعلام صرافی‌ها، نرخ فروش لیر امروز در بازار غیر رسمی ۲۲۸۰ تومان، نرخ فروش درهم ۳۱۴۷ تومان و نرخ فروش پوند نیز ۱۴ هزار و ۶۷۰ تومان است.

۱۳۹۷/۰۹/۱۸ ⏱۱۸:۳۲

♻️قیمت انواع ارز در بازار_آزاد (تومان)

?قیمت دلار?? ۱۱٫۱۵۰
?قیمت یورو ?? ۱۲٫۹۰۰
?قیمت پوند_انگلستان??????? ۱۴٫۶۰۰
?قیمت دلار_کانادا?? ۸٫۶۵۰
?قیمت دلار_استرالیا ?? ۸٫۲۰۰
?قیمت فرانک_سوییس?? ۱۱٫۴۰۰
?قیمت یوان_چین?? ۱٫۶۶۰
?قیمت درهم_امارات ?? ۳٫۰۵۰
?قیمت لیر_ترکیه ?? ۲٫۱۸۰

?اونس طلا
۱۲۴۹
?مظنه بازار تهران
۱,۴۶۷,۰۰۰
?طلای ۱۸ عیار
۳۳۸,۷۰۰
?طرح جدید
۳,۷۴۵,۰۰۰
?نیم سکه
۱,۹۰۰,۰۰۰
?ربع سکه
۱,۱۰۰,۰۰۰
?سکه گرمی
۶۵۰,۰۰۰

پاسخ دادن