قیمت طلای جهانی صعود می‌کند؟

اقتصادبرتر

#طلا بعد از جهش به ۱۴۵۴ دلار، بهترین قیمت ۶ ساله ،روز سه شنبه برای سومین روز پی در پی افت قیمت داشت .

تهران – اقتصادبرتر – ۲ مرداد ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از کیتکونیوز،البته در مبادلات چهارشنبه- امروز تحت تاثیر تنش در خاورمیانه و انتظارات در مورد کاهش نرخ بهره فدرال رزرو میزانی رشد داشت .در این بین سوالی که وجود دارد این است که آیا رالی قیمتی طلا پایان یافته است ؟

 تادبوبا هورویتز در مطلبی اعلام کرد که ما به شرایط(افت) حال حاضر فرصتی برای خرید و سرمایه گذاری نگاه می کنیم .با نگاهی به عقبه رالی اخیر ما مشاهده می کنیم چنین الگویی( افت ) معمولا بعد از جهش های چشمگیر قیمت های طلا اتفاق می افتد ..طلا به رقم های بالا رشد می کند، بعد سودگیر ها وارد صحنه می شوند ( فروش محصول برای استفاده از قیمت های بالاتر ) ، و جریان های ضعیف افزایشی باعث عصبی شد سرمایه گذاران و فروش انها خواهد شد . این نمایش بازار باعث ایجاد روند فروشی کوچک می شود که معمولا تبدیل به فرصتی برای خرید است .

Live 24 hours gold chart [Kitco Inc.]

ایندفعه هم به نظر نمی رسد تفاوتی به قبل داشته باشد .دستان ضعیف (اصطلاح دست ضعیف در بازی با کارت) از بازارها خارج می شوند ، چراکه انها انتظار ادامه رالی قیمتی تا ابد ادامه دارند. به محض اینکه روند فروش متوقف شود ، که احتمالا در سطح ۱۴۰۰ تا ۱۴۱۰ دلار در هر اونس خواهد بود ما انتظار ورود دوباره خریداران به بازار را داریم که منجر به رسیدن طلا به ۱۵۰۰ دلار در اونس می شود..تا اطلاع ثانوی قیمت های طلا رشد خواهند داشت .

نقره طی چند روز گذشته در حال تثبیت نزدیک به رکوردهای بالای قیمت سال است و هیچ نشانه ای کندی روند دیده نمی شود ..الگو مشخص می کند که نقره فضای بسیار زیادی برای رشد دارد و الگو ها از یک فرار رو به بالای دیگر خبر می دهند .

Live 24 hours silver chart [ Kitco Inc. ]

در حال حاضر تمرکز اصلی سیاست پولی مرکزی بانک مرکزی اروپا در روز پنج شنبه است. انتظار می رود انتظار می رود که بانک مرکزی اتحادیۀ اروپا در سیاست پول خود به راحتی بپردازد. هفته آینده، کمیته بازاریابی فدرال رزرو ایالات متحده (FOMC)، جلسه سیاست پولی خود را دنبال می کند و انتظار می رود که سیاست پولی خود را نیز کاهش دهد.

یک بانک هلندی پیش بینی کرد: طلا تا پایان سال آینده ۱۵۰۰ دلاری می شود

بر اساس این گزارش جورجت بوئل تحلیلگر ارشد این بانک تاکید کرد: تصور می کنیم قیمت طلا خیلی سریع با رشد روبرو شده و در کوتاه مدت هر گونه کاهش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا می تواند یک عامل مهم و مثبت دیگر برای افزایش قیمت طلا باشد.

قیمت طلا از ابتدای ژوئن تاکنون از ۱۳۰۵ تا ۱۴۴۰ دلار افزایش یافته است. کاهش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا و اتخاذ سیاست های انبساطی پولی از سوی سایر بانک های مرکزی جهان می تواند موجب جذاب تر شدن طلا شود.

پاسخ دادن