قیمت طلا به ۱۷۰۰ دلار خواهد رسید؟

یک تحلیلگر ارشد اقتصادی بر این باور است که نوسانات قیمت طلا در سه روز اخیر پس از نشست فدرال رزرو آمریکا نشان می دهد که قیمت این فلز زرد طی سال ۲۰۱۸ میلادی نیز روندی صعودی خواهد داشت.

تهران – اقتصاد برتر -۲۶ آذر ۹۶

به گزارش پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، وینس لانسی تحلیلگر برجسته بازارهای بین المللی افزود: روند قیمت طلا در ۳ روز اخیر نشان می دهد که قیمت طلا حتی پس از افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا نیز رشد خواهد داشت.

این تحلیلگر ارشد اقتصادی گفت: به نظر من قیمت جهانی طلا می تواند طی سال آینده تا ۱۷۰۰ دلار در هر اونس افزایش یابد که این رقم ۴۵۰ دلار بیشتر از قیمت فعلی است.

وی اظهار داشت: روز چهارشنبه میزان مبادلات در بازار طلا ۱۰ هزار مورد افزایش یافته است. این مساله بسیار غیر عادی است. افزایش مبادلات طلا پس از نشست فدرال رزرو و افزایش نرخ بهره به شدت غیرعادی است ولی این اتفاق نشان می دهد که روند قیمت طلا در سال آینده نیز صعودی خواهد بود.

لانسی افزود: به نظر من قیمت طلا در کوتاه مدت بین ۱۲۵۰ تا ۱۲۷۵ دلار تثبیت خواهد شد. اگر طلا بتواند سطح مقاومتی ۱۲۷۵ دلاری را بشکند به زودی تا سطح ۱۳۰۰ دلار افزایش خواهد یافت.

قیمت طلا در هفته گذشته برای نخستین بار در یک ماه اخیر با افزایش روبرو شده است. هنوز نگرانی های زیادی نسبت به تصویب نهایی طرح اصلاحات مالیاتی دولت آمریکا وجود دارد.

قیمت طلا از ابتدای امسال تاکنون با افزایش ۹ درصدی روبرو شده و این در شرایطی است که فدرال رزرو نرخ بهره را ۳ بار افزایش داده و شاخص سهام نیز با رشد فزاینده ای روبرو شده است.

رشد چشمگیر قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال نیز مانع بزرگی برای افزایش قیمت طلا بوده ولی این عامل نیز نتوانسته است فشار زیادی را بر قیمت این فلز گرانبها وارد کند.

به نوشته طلا، بیل باروش تحلیلگر ارشد موسسه بلولاین نیز تاکید کرد: سطح حمایتی قیمت طلا در کوتاه مدت ۱۲۴۷ تا ۱۲۵۰ دلار است. به نظر من با آغاز سال جدید میلادی قیمت طلا به روند صعودی اش ادامه می دهد.

اگر سطح حمایتی ۱۲۴۷ دلاری شکسته شود قیمت طلا تا ۱۲۲۵ دلار کاهش خواهد یافت.

پاسخ دادن