قیمت طلا در بازارهای جهانی ۴۰ دلار کاهش یافت

پیش‌بینی‌ قیمت طلا در آینده

امروز قیمت طلا در بازارهای جهانی با تقویت ارزش دلار بیش از ۴۰ دلار در هر اونس افزایش یافت.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از فارس، امروز در بازارهای جهانی قیمت هر اونس طلا با ۴۰ دلار کاهش به قیمت ۱۷۷۷٫۰۱ دلار معامله شد که تقویت ارزش دلار بیشترین تاثیر را در افزایش این فلز گرانبها داشت. امروز قیمت این فلز گرانبها در کمترین زمان ۱۷۷۵ دلار و در بیشترین زمان به قیمت ۱۸۲۳ دلار در هر اونس معامله شد. قیمت فلز زرد امروز نسبت به یک ماه گذشته ۹۲ دلار کاهش داشت اما نسبت به یکسال گذشته بیش از ۵۰ دلار افزایش یافته است.

خبرگزاری بلومبرگ نوشت امروز کاهش حدود ۴۰ دلاری قیمت طلای جهانی تحت تاثیر افزایش قیمت دلار بود که به بیشترین قیمت ۶ هفته گذشته رسید. از سوی دیگر بانک مرکزی آمریکا امروز تصمیم گرفته تا در باره خرید اوراق قرضه در این کشور تجدید نظر کند و این اولین بار پس از شیوع ویروس کرونا است که تصمیم بانک منجر به کاهش شدید قیمت طلا می شود.

افزایش ارزش دلار باعث می شود که طلا را برای خریداران با دیگر ارزها گرانتر سازد، بنابراین تقاضا در بازار کمتر شده و قیمت کاهش می یابد. در دیگر فلزات گرانبها هم نقره با ۱٫۱ دلار کاهش به قیمت ۲۵٫۹۴ دلار به فروش رفت و فلزات گرانبهای پلاتینیوم، پالادیوم و رادیوم کاهش هایی به ترتیب ۴۷، ۲۴۸ و ۱۹۰۰ دلار کاهش داشتند.

پاسخ دادن