لاریجانی: آقای ترامپ شما دزد هستید

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آقای ترامپ با وقاحت اخاذی از سعودی و برخی کشورهای منطقه را نقطه قوت خود می داند و اعلام و افتخار می کند که برای شرکت در اجلاس ریاض بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار اخاذی کرده است.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۰ فروردین ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز(سه شنبه، ۲۰ فروردین ماه) در نطق پیش از دستور خود امروز سوم شعبان مصادف است با میلاد باسعادت سیدالشهدا امام حسین(ع) که این روز مبارک را به همه رهروان آن حضرت و مجاهدان فی سبیل الله، ملت عزیز و نمایندگان محترم تبریک و تهنیت عرض می کنم همچنین سپاه پاسداران نیز مزین شده است به این ولادت گرانقدر؛ روز پاسدار را به همه عزیزان پاسدار تبریک عرض می کنم.

قراردادن سپاه پاسداران جزء گروه‌های تروریستی از سوی آمریکا، نشانگر عمق کینه ورزی و جهالت این رژیم است

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه رفتار ننگین رژیم آمریکا در این روزها که با وقاحت و پررویی سپاه پاسداران را جزء گروه های تروریستی اعلام کرد، نشان گر عمق کینه ورزی و سفاهت و جهالت این رژیم است، اظهار داشت: کیست که نداند سپاه بیشترین ضربه را به تروریسم خطرناک در منطقه زده و کیست که نداند که این نیروی زبده و انقلابی از بدو پیروزی انقلاب مستمرا در کنار ملت با گروه های تروریستی به مقابله پرداخت، همان تروریست هایی که متکی به حمایت قدرت های بزرگ بودند و چه مجاهدت هایی در این راه داشت.

وی در ادامه با بیان اینکه سپاه در دفاع مقدس، در دفاع از سرزمین، در دفاع از ملت ایران و در دفاع از انقلاب اسلامی رکن اصلی مقاومت بود، عنوان کرد: سپاه در جبهه ای جانفشانی کرد که همه قدرت های بزرگ در کنار صدام قرار گرفته بودند و در سال های اخیر که تروریست های دست ساخته آمریکا، منطقه را به آتش کشیده بودند این سپاه بود که در مقابل آنها ایستاد و کمر آنها را شکست.

دولت آمریکا باید در تأسیس و حمایت از گروه‌های تروریستی پاسخگو باشد نه سپاه پاسداران

دکتر لاریجانی همچنین با اشاره به اینکه مجاهدت سپاه در مقابل تروریسم چیزی نیست که از چشم ملت ها مخفی باشد، ابراز داشت: آقای ترامپ شما فراموش کردید که بارها خودتان گفتید اشکال دولت آمریکا در ایجاد و تقویت گروه های تروریستی مثل داعش بوده است؟ مگر وزیر خارجه آمریکا اذعان نکرد که دولت ایالات متحده داعش را به وجود آورد پس یا دچار فراموشی هستید و یا بیش از حد بی پروایید.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان ادامه داد: مگر سخنان نخست وزیر فقید پاکستان خانم بی نظیر بوتو را به خاطر ندارید که اعلام کرد یک ضلع اصلی تشکیل گروه های تروریستی در افغانستان، آمریکا بوده است لذا امروز دولت آمریکا باید پاسخگو باشد که مؤسس و حمایت‌گر گروه های تروریستی بوده است و نه سپاه پاسداران.

آقای ترامپ شما دزد هستید

وی در ادامه با بیان اینکه وزیر خارجه نادان آمریکا، پاسداران مجاهد را به اخاذی متهم می کند که واقعا در تاریخ چنین دولت بی شرمی نمونه نداشته است، گفت: آقای ترامپ با وقاحت اخاذی از سعودی و برخی کشورهای منطقه را نقطه قوت خود می داند و اعلام و افتخار می کند که برای شرکت در اجلاس ریاض بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار اخاذی کرده است. شما یک دولت دزد هستید و این مدال را خود به سینه خود نصب کرده اید.

دکتر لاریجانی اضافه کرد: آقای ترامپ می دانیم چرا به این روز افتاده اید چرا که تصور می کردید با خروج از توافق هسته ای می توانید به ایران ضربه بزنید اما موفق نشدید. تصور می کردید در سال گذشته می توانید فروش نفت ایران را به صفر برسانید اما موفق نشدید. تصور می کردید ایران چهلمین سال انقلاب را نخواهد دید اما دیدید که ملت با شکوه تر در پاسداشت انقلاب خویش حضور یافتند. تصور می کردید می توانید با کمک تروریست ها در شرق و غرب ایران، آشفتگی امنیتی ایجاد کنید و پول و سلاح به تروریست ها دادید و مستقیم یا نیابتی برای شما عمل کردند اما موفق نشدید.

ملت ایران مفتخر به پشتیبانی از سپاه است

وی افزود: همانطور که مسئول خزانه داری شما اعلام کرد با همه تمهیدات به میدان آمدید تا مشکلات داخلی برای ایران به وجود آورده و ملت را به ستوه آورید اما ملت مقاوم ایران در مقابل شما ایستاد و این اقدام شما بیش از آنکه قدرت شما را مشخص کند، عجز شما را نشانگر است که به ستوه آمده اید اما بدانید اگر سپاه که در قلب ملت ایران جای دارد و عامل امنیت کشور است را متهم می کنید، همه ملت ایران مفتخر است که پشتیبان سپاه است و همه ما افتخار می کنیم که پاسدار باشیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی این اقدام ننگین سردمداران رژیم آمریکا را محکوم می کند، خاطرنشان کرد: ما پشتیبان همه پاسداران خواهیم بود و از نظر ما دولت آمریکا و نیروهای مسلح این کشور نماد تروریسم بین المللی در ابعاد نظامی و اقتصادی است.

تدوین طرحی دو فوریتی برای اقدام متقابل علیه آمریکا

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از تدوین طرحی دو فوریتی برای اقدام متقابل علیه آمریکا خبر داد.

اسدالله عباسی، از تدوین طرحی دو فوریتی برای اقدام متقابل علیه آمریکا خبر داد و گفت: نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی به دلیل بررسی برخی برنامه‌ها و طرح دو فوریتی برای اقدام متقابل علیه آمریکا با تاخیر آغاز شده است.

نمایندگان مجلس با لباس سپاه پاسداران در صحن قوه مقننه حاضر شدند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در پی قرار دادن نام سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی از سوی آمریکا با لباس نظامی سپاه پاسداران در صحن علنی حاضر شدند.

جلسه علنی مجلس شورای اسلامی صبح امروز (سه شنبه، ۲۰ فروردین ماه) در حالی آغاز شد که نمایندگان قوه مقننه در پی قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه‌های تروریستی از سوی ایالات متحده آمریکا در اقدامی با لباس نظامی این نیروی نظامی در صحن قوه مقننه حاضر شدند تا از این طریق حمایت همه جانبه خودشان را از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نشان دهند.

پاسخ دادن