لزوم تسریع در عملیات اجرایی ایستگاه مترو قیام

معاون حمل و نقل، ترافیک شهرداری تهران با اشاره به ضرورت توسعه ناوگان ریلی پایتخت به عنوان یک مد حمل ونقلی پاک بر لزوم تسریع عملیات اجرایی ایستگاه مترو قیام تاکید کرد.

تهران – اقتصادبرتر – ۰۴ بهمن ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از مهر، صبح امروز نشست بررسی بازگشایی ایستگاه مترو قیام که با حضور سید مناف هاشمی معاون شهردار تهران، علی محمد سعادتی شهردار منطقه ۱۲، علی امام مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه و محمد نادر محمدزاده مدیر عامل سازمان املاک و مستغلات شهرداری و همچین مجری خط ۷ مترو تهران در محل معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران برگزار شد.

در این نشست سید مناف هاشمی با اشاره به اینکه ایستگاه میدان قیام (H7) یکصد و سی امین ایستگاه متروی تهران و چهاردهمین ایستگاه خط ۷ مترو است که وعده بهره‌برداری از آن را تا پایان سال داده‌ایم گفت: این ایستگاه در محدوده میدان قیام و خیابان‌های مولوی و ری و بلوار قیام در منطقه ۱۲ شهرداری تهران قرار دارد. معاون شهردار تهران این ایستگاه در عمق حدود ۳۰ متری از سطح زمین واقع شده از این‌رو جهت سهولت بهره مندی افراد کم توان و ناتوان جسمی همزمان با افتتاح ایستگاه، آسانسور ورودی شمالی مرتبط با ورودی ایستگاه به همراه پله برقی‌های آن به بهره برداری خواهند رسید.

هاشمی در ادامه با تاکید بر ضرورت توسعه ناوگان حمل ونقل ریلی شهر تهران اظهار داشت: اگر می‌خواهیم بر مشکلاتی مانند ترافیک و آلودگی هوا فائق شویم باید توسعه حمل و نقل عمومی را با عزم جدی و در سایه مشارکت همگانی ادامه دهیم. معاون شهردار تهران بر لزوم تسریع عملیات اجرایی ایستگاه مترو قیام تاکید کرد و گفت: با دستورات اخیر شهردار محترم تهران، سازمان املاک و مستغلات می‌تواند به این موضوع ورود کرده و همانطور که وعده داده‌ایم باید ایستگاه‌ها را تا پایان سال جاری به شهروندان تحویل دهیم. در ادامه علی محمد سعادتی به زمانبر بودن فرایند تملک املاک به لحاظ حقوقی اشاره کرد و گفت: ما تمام تلاش خود را برای تسریع عملیات اجرایی خط ۷ و ایستگاه قیام و رفع مشکلات خواهیم کرد تا هرچه زودتر به بهره‌برداری برسد.

پاسخ دادن