لوازم خانگی که به نام کالای کره‌ای فروخته می‌شود، تقلبی است

تعادل قیمت‌ها در بازار لوازم خانگی
اقتصادبرتر

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی مشهد گفت: همه لوازم خانگی که به اسم کالای کره‌ای به فروش می‌رسد تقلبی هستند؛ برخی از سایت‌ها کالاهای تقلبی را به مصرف‌کنندگان عرضه می‌کنند، در صورتی که این سایت‌ها به هیچ‌ عنوان مورد تایید نبوده و مجوز و نماد اعتماد الکترونیکی ندارند.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۹ دی ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایسنا، غلامرضا رزقیان در خصوص وضعیت فعلی بازار لوازم خانگی اظهار داشت: بازار لوازم خانگی نسبتا آرام است و هیچ مشکلی از نظر تولید لوازم خانگی در کشور وجود ندارد و تنها مشکل اصلی مهم ثبات قیمت مواد اولیه و نرخ ارز است. درباره افزایش قیمت لوازم خانگی نیز  بعضی از شرکت‌ها با توجه به گران شدن مواد اولیه، بین سه تا هشت درصد قیمت لوازم تولیدی را افزایش داده اند که این افزایش قیمت نیز به تصویب سازمان صنعت، معدن و تجارت رسیده و مجوزهای لازم در این خصوص دریافت شده است. تقاضای مردم نسبت به خرید لوازم خانگی خیلی کم شده و همه منتظر نتیجه برجام هستند در صورتی که فروشگاه‌ها کالاهای خود را با سود ۲ یا سه درصدی به مصرف‌کننده عرضه می‌کنند.

رزقیان با اشاره به کالاهای قاچاق گفت: با توجه به وجود سامانه جامع تجارت کالاهایی که مشکوک به قاچاق باشند، همه زیر نظر سازمان صمت و اتاق اصناف بازرسی می‌شوند. بنابراین در حال حاضر عرضه کالاهای قاچاق و تقلبی در بازار نسبت به گذشته خیلی کم شده است. درخواست می‌شود که واحدهای صنفی از خرید و فروش کالاهای فاقد اصالت و ضمانت خودداری کنند و کالاهای با کیفیت را به فروش برسانند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی مشهد تصریح کرد: با توجه به بازرسی‌ها و سختگیری‌هایی که صورت می‌گیرد عرضه کالاهای تقلبی در بازار نسبت به گذشته خیلی کم شده و این میزان محدودی هم که موجود هست، مربوط به گذشته است. امیدوارم در نیمه دوم دی ماه با نزدیک شدن به روز مادر بازار لوازم خانگی بهتر شود. همچنین از همکاران خود می‌خواهیم که کالاهای با کیفیت خود را با فاکتور معتبر و قیمت مصوب به مصرف‌کننده ارائه بدهند.

پاسخ دادن