لوکا مودریچ، بهترین بازیکن جهان در سال ۲۰۱۸

مراسم بهترین‌های فیفا که طی آن، بهترین بازیکن، بهترین مربی و ترکیب منتخب سال ۲۰۱۸ انتخاب خواهد شد، ساعت ۲۲:۰۰ به وقت تهران در لندن برگزار شد.

تهران – اقتصاد برتر – ۳ مهر ۹۷

مراسم بهترین‌های فیفا که طی آن، بهترین بازیکن، بهترین مربی و ترکیب منتخب سال ۲۰۱۸ انتخاب خواهد شد، ساعت ۲۲:۰۰ به وقت تهران در لندن برگزار شد و برگزیدگان جوایز خود را دریافت کردند. مسی و رونالدو در این مراسم حاضر نشدند.

گل محمد صلاح به اورتون جایزه پوشکاش سال ۲۰۱۸ را برد

وینگر-مصر-لیورپول-THE BEST-MOHAMMED SALAH<

گل محمد صلاح به اورتون به عنوان بهترین گل سال ۲۰۱۸ دنیا انتخاب شد و جایزه پوشکاش را به خود اختصاص داد.

دیدیه دشان به عنوان بهترین سرمربی جهان در سال ۲۰۱۸ معرفی شد

دیدیه دشان-مراسم بهترین های فیفا-The Best- Didier Deschamps

دیدیه دشان که با تیم ملی فرانسه فاتح جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه شده بود، به عنوان بهترین سرمربی سال ۲۰۱۸ در مراسم The Best معرفی شد. دیگر نامزد های کسب این عنوان زلاتکو دالیچ و زین الدین زیدان بودند.

دالیچ کرواسی را به فینال جام جهانی رساند تا در تاریخ این کشور این اتفاق برای نخستین بار روی دهد. کرواسی یکی از سه تیمی بود که در تمام بازی های دور گروهی خود پیروز شد. زین الدین زیدان نیز در آخرین فصل خود همراه با لوس بلانکوس، برای سومین بار متوالی لیگ قهرمانان اروپا را فتح کرد.

تیبو کورتوا به عنوان بهترین دروازه بان جهان در سال ۲۰۱۸ معرفی شد

رئال مادرید - بلژیک - چلسی - بهترین های فیفا

در بخش بهترین دروازه بان سال، کورتوا این عنوان را از آنِ خود کرد.

کاسپر اشمایکل، تیبو کورتوا و هوگو لوریس، سه دروازه بانی بودند که به مرحله پایان راه یافتند، اما در پایان، کورتوا توانست با پیشی گرفتن از رقبای خود، این عنوان با ارزش را به نام خود ثبت کند. هر سه سنگربان، جام جهانی خوبی را پشت سر گذاشته بودند. تیبو کورتوا به بلژیک کمک کرد بتواند به مدال برنز رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ دست یابد. او همچنین پیش از انتقال به رئال مادرید، در چلسی موفق به ثبت ۱۵ کلین شیت شد.

هوگو لوریس، فرانسه را در راه قهرمانی در رقابت های جام جهانی، رهبری و هدایت کرد. توانست در این جام ۴ کلین شیت ثبت کند. وی همچنین توانست با تاتنهام، به رکورد ۱۵ بازی شکست ناپذیری برسد. کاسپر اشمایکل، دیگر کاندیدای این عنوان هم در جام جهانی، خیره کننده ترین بازی هایش را به نمایش گذاشت. او ۹۱ درصد شوت هایی را که به سمت دروازه شلیک شدند، مهار کرد. مهم ترین صحنه از او، مهار سه پنالتی در دیدار برابر کرواسی در مرحله یک هشتم بود. کاسپر که باعث غرور پدرش شده بود، یک رکورد دیگر به ثبت رساند. او ۵۷۲ دقیقه دروازه اش را بسته نگه داشت تا از این حیث، به برترین ها اضافه شود.

سال گذشته جانلوییجی بوفون موفق شده بود این عنوان را تصاحب کند.

رینالد پدروس به عنوان بهترین مربی فوتبال بانوان جهان در سال ۲۰۱۸ معرفی شد

رینالد پدروس (سرمربی تیم زنان لیون فرانسه)، آساکو تاکاکورا (سرمربی تیم ملی زنان ژاپن) و سارینا ویگمن (مربی تیم ملی زنان هلند) سه نامزد نهایی برای کسب جایزه بهترین مربی زن سال ۲۰۱۸ فیفا بودند. گفتنی است ویگمن سال گذشته این جایزه را کسب کرده بود.

طرفداران تیم ملی پرو به عنوان بهترین طرفداران سال ۲۰۱۸ معرفی شدند

فیفا - بهترین های سال 2018 فیفا - بهترین طرفداران سال - سباستین کاررا

سباستین کاررا (طرفدار تیم پوئرتو مونت شیلی)، طرفداران تیم ملی ژاپن و سنگال و طرفداران تیم ملی پرو، به عنوان سه نامزد نهایی در این بخش انتخاب شده بودند. گفتنی است سال گذشته جایزه بهترین طرفداران سال به طرفداران سلتیک رسیده بود.

سباستین کاررا برای حمایت از تیم محبوبش در لیگ دسته ب شیلی ۳هزار کیلومتر سفر کرده بود و تنها طرفدار تیمش در بازی خارج از خانه بود. پوئرتو مونت در این بازی پیروز شد و بازیکنان این پیروزی را به طرفدار وفادارشان تقدیم کردند.

طرفداران تیم های سنگال و ژاپن بعد از پایان بازی تیم هایشان در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، تمام زباله های موجود در سکوها را جمع آوری می کردند و از این نظر، ستایش همگان را برانگیختند. این فرهنگ هواداری یک نمونه عالی از طرفداری فوتبال در جهان بود.

پرو با صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، بعد از ۳۶ سال به جام جهانی رسید. طرفداران خونگرم این تیم هم با طی مسیری طولانی به حمایت از تیم ملی کشورشان پرداختند. شورواشتیاق آنها در طول روزهای برگزاری جام جهانی، مثال زدنی و دیدنی بود.

در نهایت، طرفداران تیم ملی پرو جایزه بهترین طرفداران سال ۲۰۱۸ را به دست آوردند. سامی الجابر این جایزه را اهدا کرد.

تیم منتخب سال ۲۰۱۸ مشخص شد

فیفا - تیم منتخب فیفا-FIfaPro- بهترین های فیفا - the best

تیم منتخب این سال به صورت رسمی اعلام شد. به مانند هر سال این تیم متشکل از ۱۱ نفر است که اسامی آن ها را در زیر ملاحظه می کنید.

دو هفته قبل هم نامزد های این تیم اعلام شده بودند. لازم به ذکر است ۲۵ هزار فوتبالیست حرفه ای از ۶۵ کشور دنیا با رای خود این ۱۱ نفر را برگزیده اند.

ادریس البا، مجری مراسم هنگام خواندن اسم لیونل مسی و کریستیانو رونالدو به عدم حضور آن ها در مراسم با خنده کنایه ای زد

تیم منتخب سال ۲۰۱۸


دروازه بان: داوید دخیا

مدافعان: دنی آلوز – رافائل واران – سرخیو راموس – مارسلو

هافبک ها: لوکا مودریچ – انگولو کانته – ادن هازارد

مهاجمان: لیونل مسی – کیلیان ام باپه – کریستیانو رونالدو

لازم به ذکر است فیفا سیستم ۱-۳-۲-۴ را برای تیم منتخب برگزید

لنارت تی جایزه فیرپلی سال ۲۰۱۸ را به دست آورد

لنارت تی-مراسم بهترین های فیفا-The Best- Lennart Thy

لنارت تی بازیکن آلمانی باشگاه بویوکشهیر ترکیه، جایزه فیرپلی سال ۲۰۱۸ را به دست آورد. لنارد تی یک هفته برای باشگاه سابق خود یعنی ونلو هلند بازی نکرد تا به بیماری که به خون او نیاز داشت، کمک کند. به همین دلیل جایزه فیرپلی فیفا به او اهدا شد.

مارتا به عنوان بهترین بازیکن زن جهان در سال ۲۰۱۸ معرفی شد

بهترین بازیکن زن جهان-بهترین های فیفا

همانطور که پیش تر خبر داده بودیم، مارتا، سنیفر موراژان و آدا هگربرگ به عنوان نامردهای نهایی دریافت جایزه بهترین بازیکن زن جهان در سال ۲۰۱۸ انتخاب شده بودند که در نهایت مارتای برزیلی برای ششمین بار این جایزه را به خود اختصاص داد.

به گزارش وبسایت رسمی فیفا، مارتا ۱۴ بار به عنوان نامزد دریافت جایزه بهترین بازیکن زن دنیا انتخاب شده بود که در ۱۲ مورد آن، به جمع سه نامزد نهایی راه پیدا کرده بود. این ششمین بار است که این ستاره برزیلی، جایزه بهترین بازیکن زن جهان را دریافت می کند.

مارتا: باید از ورزش برای کمک کردن به فرهنگ‌ها استفاده کرد تا به احترام متقابل رسید

مهاجم اورلاندو پراید، به یک افتخار فردی دیگر در عرصه فوتبال دست یافت.

پس از کسب جایزه بهترین بازیکن زن جهان در سال ۲۰۱۸، مارتا سخنرانی کوتاهی برای حاضرین در مراسم انجام داد.

به گزارش فوربس، ستاره ۳۲ ساله فوتبال برزیل گفته است:

دید کلی مردم باید به ورزش این باشد که به وسیله آن با هر چیز منفی بجنگند و به مبارزه با پیش داوری و نابرابری بپردازند. باید از ورزش برای قدرت بخشیدن و کمک کردن به فرهنگ هم استفاده کرد. اگر از ورزش در امر آموزش هم به درستی استفاده شود، ابزار خوبی برای کمک کردن به بچه‌ها هم هست. با ورزش می‌توان با وجود تمامی تفاوت هایی که با هم داریم، به احترام متقابل برسیم.

لوکا مودریچ به عنوان بهترین بازیکن جهان در سال ۲۰۱۸ معرفی شد

هافبک-کرواسی-رئال مادرید-بهترین-بازیکن-دنیا-فیفا-THE BEST-LUKA MODRIC

لوکا مودریچ، ستاره کروات رئال مادرید جایزه بهترین بازیکن سال ۲۰۱۸ دنیا را از آن خود کرد.

مودریچ که از زمان انتقال از تاتنهام به رئال مادرید، همواره یکی از ارکان کهکشانی‌ها بوده، در پنج سال اخیر چهار بار به همراه سفیدپوشان قهرمان اروپا شده و در همه آنها نیز نقش بسزایی ایفا کرد. لوکیتا در ۳۲ سالگی به عنوان کاپیتان تیم ملی کرواسی در روسیه ۲۰۱۸ نیز تاریخ سازی کرد و موفق شد به کمک دیگر ستارگان این تیم، کشورش را به نایب قهرمانی رویایی در جام جهانی برساند.

مودریچ که چند هفته پیش در موناکو جایزه بهترین بازیکن سال ۲۰۱۸ اروپا را کسب کرده بود، دقایقی پیش جایزه THE BEST فیفا را هم به عنوان بهترین بازیکن سال دنیا فتح کرد تا اولین بازیکن در دهه اخیر باشد که این عنوان را از سلطه کریستیانو رونالدو و لیونل مسی خارج می‌کند.

مودریچ، بهترین بازیکن سال ۲۰۱۸ جهان: این افتخار بزرگ، حس فوق العاده ای دارد

بعد از ۱۰ سال بالاخره بازیکنی پیدا شد که به سلطه کریستیانو رونالدو و لیونل مسی در کسب جایزه توپ طلا پایان دهد.

به گزارش Marca، لوکا مودریچ، هافبک کروات تیم رئال مادرید بعد از سالی که در آن برای سومین بار متوالی فاتح لیگ قهرمانان شد و همراه با تیم ملی کشورش راهی فینال جام جهانی شد، توپ طلای سال ۲۰۱۸ را از آن خود کرد.

این افتخار بزرگی است و حس فوق العاده ای است که همراه با این جایزه بزرگ در اینجا حضور دارم. می خواهم به صلاح و کریستیانو بابت فصل فوق العاده ای که داشتند تبریک بگویم. این جایزه را به لطف هم تیمی هایم در رئال مادرید و تیم ملی کرواسی کسب کردم.

نکته آماری؛ کیلیان ام باپه، جوانترین بازیکن تاریخ است که در تیم منتخب سال فیفا قرار می گیرد

فرانسه - Kylian Mbappé

ساعتی پیش تیم منتخب سال ۲۰۱۸ از سوی فیفا اعلام شد. کیلیان ام باپه یکی از ۱۱ نفر تیم منتخب بود. او سال درخشانی را در زمینه باشگاهی و به خصوص ملی سپری کرد و حالا جوانترین بازیکن تاریخ است که نامش در تیم منتخب سال فیفا قرار می گیرد.

به نقل از Squawka، ام باپه با ۱۹ سال و ۹ ماه سن، اولین بازیکن زیر ۲۰ سالی است که به تیم منتخب فیفا راه می یابد. او حالا در سن ۱۹ سالگی در ۱۳۲ بازی رسمی به میدان رفته است که حاصل کارش ۶۲ گل و ۳۸ پاس گل است. ام باپه قهرمانی در جام های ۴گانه فوتبال باشگاهی فرانسه را تجربه کرده و در رده ملی نیز او به بزرگترین افتخار ممکن یعنی فتح جام جهانی رسیده است. ام باپه اکنون درحال تکمیل افتخارات و عناوین فردی اش است؛ جایزه پسر طلایی ۲۰۱۷، بهترین بازیکن جوان جام جهانی، بهترین بازیکن سال لیگ۱ فرانسه و حالا حضور در تیم منتخب سال فیفا، مهم ترین عناوین فردی او محسوب می شوند.

کیلیان ام باپه

رکوردداران حضور در تیم منتخب سال فیفا؛ مسی و رونالدو در صدر

cristiano ronaldo - lionel messi

همچون هر سال، تیم منتخب سال ۲۰۱۸ از سوی فیفا اعلام شد. دیده شدن نام کریستیانو رونالدو و لیونل مسی در تیم منتخب، اتفاق تکراری لیست بهترین های امسال بود.

به نقل از Squawka، مسی و رونالدو هر کدام ۱۲ بار حضور در تیم منتخب سال را تجربه کرده اند و از این نظر ضمن اینکه رقابت نزدیکی با یکدیگر دارند، رکورددار محسوب می شوند. پس از آنها سرخیو راموس و آندرس اینیستا با ۹ بار حضور در تیم منتخب در رتبه دوم قرار دارند. دنی آلوز نیز ۸ بار حضور در تیم منتخب سال را تجربه کرده است.

جوزپه ماروتا به عنوان بهترین مدیر فوتبالی جهان انتخاب شد

مدیر یوونتوس-نقل و انتقالات یوونتوس-سری آ ایتالیا

مدیرعامل یوونتوس در مراسمی به عنوان بهترین مدیر فوتبالی اروپا انتخاب و جایزه خود را دریافت کرد.

جایزه بهترین مدیر سال از سوی موسسه WFS یا اجلاس سران فوتبال جهان به جوزپه ماروتا رسید و خاویر تباس، رئیس لالیگا این جایزه را در مراسمی در شهر مادرید به او تقدیم کرد. این موسسه سالانه بهترین ارگان ها و مدیران فوتبالی جهان را انتخاب می کند و ربطی به جوایز بهترین های فیفا ندارد.

دیگر کاندیداهای این عنوان، خوزه آنخل سانچز، مدیرعامل رئال مادرید و فران سوریانو، مدیرعامل منچسترسیتی بودند.

*طرفداری

پاسخ دادن