بیست روز پس از گم شدن آتنا و انتشار تصویر او در رسانه‌های اجتماعی، راز کشته شدن او فاش و قاتلش دستگیر شد.

تهران – اقتصاد برتر – 22 تیر 96

 برخی رسانه‌هانوشته‌اند که قاتل پنج روز پس از گم شدن آتنا به دست مأموران نیروی انتظامی شهرستان پارس‌آباد دستگیر شده بود اما مأموران بیست روز پس از قتل، یعنی بعد از اعتراف متهم به منزل او رفته و جسد مقتول را در یک بشکه رنگرزی پیدا کرده‌اند.

متهم که هویت او فاش نشده انگیزه قتل را دزدیدن طلا و جواهرات آتنا ذکر کرده اما ناصر عتباتی، دادستان اردبیل از قول پزشکی قانونی گفت که آثار آزار و اذیت جنسی نیز روی بدن مقتول مشاهده شده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای ایران متهم دارای سابقه کیفری بوده است. سید عبدالله طباطبایی، دادستان پارس‌آباد گفته است که متهم تاکنون به قتل یک زن دیگر در روستای مجیدآباد در دو سال پیش نیز اعتراف کرده است.

پنج روز پس از گم شدن آتنا پلیس فردی را به ظن نقش داشتن در مفقود شدن او دستگیر کرد و حدود ۲۰ روز پس از گم شدن آتنا جنازه او در یک بشکه رنگرزی در پارکینگ خانه فرد مظنون پیدا شد.
پس از کالبدشکافی، ناصر عتباتی، دادستان اردبیل،  گفته است که “تیم پزشکی آثار آزار و اذیت جنسی را تایید کرد”.

پلیس می‌گوید متهم بازداشتی به قتل آتنا اصلانی اعتراف کرده است.

با پیدا شدن جنازه آتنا اصلانی جمعیتی خشمگین به محل کار این فرد حمله کرد و با پرتاب سنگ و دشنام اعتراض خود را نشان دادند.

مردم با شعار دادن و سنگ زدن به این مکان خواستار مجازات هر چه سریع‌تر عامل قتل شدند.

با گسترش یافتن دامنه این اعتراض، دادستان اردبیل با وعده رسیدگی سریع به این پرونده، مردم را به آرامش فراخواند.

شمار زیادی از مردم شهرستان پارس‌آباد مغان در استان اردبیل در کنار خانواده آتنا اصلانی در تشییع جنازه و خاکسپاری این دختربچه هفت ساله شرکت کردند.

جمعیت انبوه پارس آباد در تشییع جنازه آتنا اصلانی

احتمال می‌رود فرد دستگیر شده در این پرونده به جرائم مشابه دیگری نیز اعتراف کند.

پلیس با توجه به پاک شدن دوربین مداربسته این مغازه، به صاحب آن شک کرد. گفته شده پدر آتنا اصلانی در نزدیکی این مغازه دستفروشی می‌کرد و آتنا گاهی برای آب خوردن به آنجا می‌رفت.

خبرگزاری صدا و سیما می‌گوید متهم سابقه کیفری داشته است.

♦️وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ماجرای قتل “آتنا” ما را تکان داد و بی‌اختیار یاد “ستایش” افتادیم،

بررسی این پدیده‌ها بر عهده بهزیستی است.بررسی این پدیده‌ها بر عهده بهزیستی است

وی افزود: نتایج تمامی تنش‌های اجتماعی، سیاست‌های فرهنگی – اجتماعی، ناآرامی‌های اجتماعی به سازمان بهزیستی برمی‌گردد و این سازمان مواجهه با آثار و تبعات سیاست‌های اقتصادی، سیاسی، توسعه‌ای و اجتماعی است بنابراین در این سازمان با پیچیدگی رفتار نیز روبه‌رو هستیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
?ماجرای قتل “آتنا” ما را تکان داد و بی‌اختیار یاد “ستایش” افتادیم، ستایش در سال 95 در ورامین و آتنا در پارس‌آباد اتفاق افتاد که بررسی این پدیده‌ها بر عهده بهزیستی است.
?فردی که ناامنی روانی ایجاد می‌کند و به‌نوعی دچار آسیب روانی و رفتارهای جنسی است و از سویی بچه‌های معصومی که قربانی آن‌ها می‌شوند باید مورد آموزش قرار گیرند.
?خدا در قرآن راحت‌تر آموزش داده تا آموزش‌های ما، خانواده‌ها در قبال موضوع آزار جنسی بچه‌ها باید آگاهی یابند تا ستایش‌ها و آتناها دیگر تکرار نشود.

سید عبدالله طباطبایی عصر دیروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت پرونده قضائی آتنا اصلانی در پارس‌آباد اظهار داشت: ردپای شیطان پارس‌آبادی در سومین قتل که مربوط به یک زن 30 ساله در سال 93 بوده نیز دیده می‌شود که هم‌اکنون تحقیقات در خصوص این پرونده ادامه دارد و در حال حاضر نمی‌توان با قطعیت اعلام کرد که قاتل آتنا در این پرونده واقعا نقش داشته که به همین دلیل نیاز است که تا پایان تحقیقات نتایج مورد بررسی قرار داده شود.

وی افزود: شمار پرونده‌هایی که احتمال می رود با توجه به نحوه قتل، قاتل آتنا در آن‌ها نقش داشته باشد به سه پرونده می‌رسد که یکی از پرونده‌هایی که احتمال می‌رود ردپای شیطان پارس‌آباد در آن وجود داشته باشد مربوط به جسد سوخته یک زن در محله شهرک فجر پارس‌آباد است که در نزدیکی مسجد حضرت فاطمه زهرا(س) کشف شده بود و بررسی این پرونده در سال 93 توسط دادستان وقت پارس‌آباد، رحیم گلزاده انجام شده و مصاحبه‌هایی نیز در این زمینه با وی انجام شده بود.

واکنش اینستاگرامی پرویز پرستویی به قتل «آتنا»

پرویز پرستویی هنرمند پیشکسوت سینما،تئاتر و تلویزیون، در صفحه شخصی اینستاگرامش، نسبت به قتل دختر هفته ساله‌ در استان اردبیل اظهار تاسف کرد و ضمن عرض تسلیت آرزوی جلوگیری از وقوع چنین رویدادهایی در کشورمان را داشت.

 

? پدر آتنا فقط اعدام می خواهد

? صدای پدر دختر 7 ساله‌اي كه روز 28 خرداد از خانه بيرون رفت و ديگر بازنگشت از پشت تلفن گرفته است. جسد آتنا را 20 روز بعد در پاركينگ مغازه قاتل پيدا كردند. پدرش نه اشك مي‌ريزد و نه فرياد مي‌زند. فقط يك كلمه از دهانش بيرون مي‌آيد و آن اعدام است.

مي‌گويد ما اعدام مي‌خواهيم. شوك حادثه در صداي بهنام اصلاني شنيده مي‌شود. سكوت‌هاي طولاني و بعد مي‌گويد: «حال مادرش خوب نيست. حال هيچ كدام‌مان خوب نيست. چه كسي گفته امروز تشييع جنازه دختر من بوده؟ او اينجاست هيچ كسي او را توي قبر نگذاشته. اينجا كنارم است، ميبينمش.»
?اصلاني درباره تمام آن 20 روز و شبي كه هر لحظه‌اش هزارسال گذشت و چشم‌شان به در خشك شد تا خبري از او بيايد، مي‌گويد: «احساس سوختن به تماشا نمي‌شود قلبي كه همچو مشعل نم ديده شد خموش» اين را مي‌گويد و سكوت طولاني‌اش خبر از هجوم دردها به ذهن و قلبش مي‌دهد.
?ناگهان بريده بريده حرفش را ادامه مي‌دهد و مي‌گويد: «خواسته ما اين است كه قاتل سريع اعدام شود. اميدوارم هرچه زودتر پيگيري پرونده را تمام كنند و قاتل دخترم را به‌سزاي اعمالش برسانند.» پدر آتنا از همدردي تمام مردم ايران براي اين اتفاق تشكر كرد.

دیشب در ائل گلی تبریز

 

 

3 نظر از مردم

  1. این واقعا یک موضوع تاسف باره برای جامعمون,و خوب شد این مرد رنگرز کثیف و پست رو اعدام کردن که به نظر من این مجازات براش کمه. این ماجرا باعث شد تا هم پدر و مادر ها بیشتر مراقب بچه هاشون باشن و هم آدمای پستی مثل این رنگرز دیگه همچین غلطایی نکنن. من از همینجا به خانواده اصلانی تسلیت میگم و خداوند بهشون صبر بده و انشاالله که غم آخرشون باشه.

    • با سلام خدمت شما آقای دانیال .تا آنجا که من اطلاع دارم تازه کیفرخواست قاتل آتنا به جریان افتاده و هنوز این شخص بدذات اعدام نشده و امیدوارم هرچه زودتر به سزای عمل ننگینش برسه.

  2. سلام خدمت همه دوستان عزیز من وافعا به خاطر همچین اتفاقی که افتاد برای همه متاسفم که چنین ادم های عوضی و اشغالی در ایران وجود داره من به خانواده اتنای عزیز تسلیت میگویم که همچین اتفاقی افتاد.

پاسخ دادن