مازندران در ایام نوروز جوی بارانی دارد

مدیرکل هواشناسی مازندران با اشاره به کاهش نسبی دمای هوای استان طی روزهای اخیر، گفت: مازندران در ایام ابتدایی نوروز جوی بارانی دارد.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۹ اسفند ۹۵

کارشناس سازمان هواشناسی از وقوع طوفان تندری در سه استان خوزستان، بوشهر و کهگیلویه خبر داد، گفت: امروز در ۱۶ استان کشور شاهد بارش باران و آبگرفتگی معابر خواهیم بود.
محمد اصغری اظهار داشت: امروز برای کردستان، زنجان، جنوب آذربایجان غربی و شرقی بارش باران همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود. همچنین احتمال سیلابی شدن معابر این استان ها در پی بارش رگباری وجود دارد.

وی ادامه داد: برای ایلام، لرستان، کرمانشاه، شمال و شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه، بوشهر، فارس، غرب کرمان، غرب یزد و جنوب اصفهان آبگرفتگی معابر به دلیل بارش رگباری باران پیش بینی می شود. امروز هوای این مناطق کشور تا آخرین ساعات روز بارانی است.

کارشناس سازمان هواشناسی از وقوع تندباد شدید و طوفان تندری در سه استان خوزستان، بوشهر و کهگیلویه خبر داد و افزود: این طوفان موقت عصر امروز در این استان ها رخ داده و منجر به شکسته شدن درختان و خسارت به واحدها می شود.

وی در مورد هوای تهران گفت: عصر امروز در تهران شاهد بارش پراکنده باران و وزش باد خواهیم بود.

**  آب و هوای مازندران در نوروز

غلامرضا رضوی در گفت‌: مازندران در ایام نوروز میزبان بسیاری از مسافران و گردشگران بوده که هوای پاک با نم باران بهاری طراوت خاصی به استان خواهد بخشید.

وی افزود: مسافران به خصوص پایتخت نشینان می‌توانند با سفر به این استان از مواهب خدادادی لذت ببرند.

مدیرکل هواشناسی مازندران تصریح کرد: هوای استان از روز گذشته ابری و نیمه ابری است که از امروز شاهد بارش باران در استان خواهیم بود.

رضوی گفت: از سه شنبه تا جمعه در استان شاهد کاهش ۵تا ۶ درجه‌ای دما خواهیم بود و دریا نیز مواج است و به هیچ وجه فعالیت‌های دریایی و شنا توصیه نمی‌شود.

مدیرکل هواشناسی مازندران گفت: در ارتفاعات دو هزار و سه هزار تنکابن، علاوه بر کاهش دما شاهد بارش برف هستیم که مسافران باید تجهیزات مورد نیاز را به همراه داشته باشند.

*تسنیم

پاسخ دادن