مایک مک‌گلون: قیمت طلا می تواند ۵۰٪ دیگر افزایش یابد

مایک مک‌گلون گفت: در دوره رئیس‌جمهور بعدی آمریکا من دلیلی نمی‌بینم که شاهد افزایش ۵۰درصدی و یا حتی بیشتر قیمت طلا در بازار نباشیم.

تهران- اقتصادبرتر- ۰۵ آبان ۹۹
به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از بلومبرگ،مک‌گلون می‌گوید: پس از انتخابات دو هفته دیگر مقاومت ۲ هزار دلاری قیمت هر اونس طلا به سطح حمایتی تبدیل خواهد شد.

مک گلون ، استراتژیست ارشد بلومبرگ ادامه داد:من شرایط کنونی طلا را شبیه به سال ۲۰۰۱ که شروع به رشد سنگین کرد می‌بینم طلا هم اکنون در حال از سرگیری روند صعود همانند ۲۰ سال پیش است. انتظار می‌رود در صورت پیروزی دموکرات‌ها طلا حتی رشد بیشتری را تجربه کند. مک‌گلون می‌گوید:

من فکر می‌کنم که شاهد پیروزی دموکرات‌ها خواهیم بود و این برای طلا خوب است. ما شاهد اجرای بسته کمک اقتصادی جدید در آمریکا خواهیم بود و احتمالا بانک مرکزی فدرال هم مشارکت سنگینی در اجرای این بسته خواهد داشت. هر دوی این اقدامات برای طلا خوب بوده اما خبر بدی برای دلار است.

البته هنوز نمی‌توان درباره نتیجه انتخابات با اطمینان نظر داد و هنوز ممکن است علیرغم انتظار موجود برای پیروزی دموکرات‌ها اما بازار ممکن است با نتیجه‌ای متفاوت همانند اتفاقی که در سال ۲۰۱۶ رخ داد در شوک فرو رود.
مک‌گلون می‌گوید: با توجه به آنکه نتایج نظرسنجی‌ها نشانه‌ای از پیروزی ترامپ نداشت، بازار واقعاً در انتخابات قبلی شوکه شد.

وی ادامه داد:

البته این دفعه شرایط خیلی متفاوت است چرا که جوبایدن، نامزد دموکرات‌ها، برخلاف کلینتون در سال ۲۰۱۶، نامزد پیشتاز است.

پاسخ دادن