مبادله برق با برخی کشورهای عضو سازمان شانگهای برقرار است

وزیر نیرو اعلام کرد: تبادل برق با کشورهایی امکان آن وجود داشته باشد، حتماً در دستور کار قرار می‌گیرد؛ اکنون مبادله برق با برخی کشورهای عضو سازمان همکاری‌های شانگهای برقرار است.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۳ مهر ۱۴۰۱

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایرنا، علی‌اکبر محرابیان در پاسخ به اینکه آیا امکان تبادل برق با کشورهای عضو سازمان شانگهای برای کشورمان وجود دارد، اظهار داشت: اکنون با برخی از کشورها این امکان برقرار است. در موضوع صادرات و واردات برق مسافت و سرمایه‌گذاری برای انتقال یک اصل مهم است. برای تبادل برق با کشورهایی که هم از نظر میزان برق موردنیاز و هم از نظر مسافت و هم از نظر اقتصادی بودن به نتیجه برسیم حتماً در دستور کار قرار می‌دهیم.

پیش‌تر هم محمدعلی فرحناکیان مشاور وزیر نیرو در امور بین‌الملل گفته بود: اکنون ایران قدرت اول منطقه در تولید برق است و با تبادل انرژی الکتریکی با کشورهای عضو سازمان شانگهای قدرت تولید برق کشورمان را بیش از پیش خواهد شد. پیمان شانگهای نصف جمعیت کل جهان را در خود جای داده و علاوه‌برآن از نظر تولید برق قدرت‌های بزرگی نظیر چین با ظرفیت‌های تولید هزاران هزار مگاوات دارد.

مشاور وزیر نیرو در امور بین‌الملل ادامه داد: سه کشور ایران، هندوستان و روسیه از جمله کشورهای بزرگ و قدرتمند تولید برق در سازمان همکاری‌های شانگهای هستند و کشورمان در این بین جزو معدود کشورهایی است که از ظرفیت سوخت‌های فسیلی خوبی برخوردار است.

پاسخ دادن