مبلغ عیدی بازنشستگان هنوز اعلام نشده

آخرین خبر از افزایش حقوق و پاداش بازنشستگان
اقتصادبرتر

مدیرعامل سازمان تامین‌اجتماعی اعلام کرد: تلاش می‌کنیم که عیدی بازنشستگان در موعد مقرر پرداخت شود، هر چند مبلغ آن هنوز اعلام نشده است.

تهران – اقتصادبرتر –  ۰۷ بهمن ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایسنا، میرهاشم موسوی شامگاه دیروز (۶ بهمن‌ماه) در حاشیه آیین افتتاح نخستین خط تولید پارچه کیسه هوا (ایربگ) کشور در کارخانه نخ‌تایر صبای زنجان، در جمع خبرنگاران در خصوص بیمه زنان سرپرست خانوار، اظهار داشت: بر اساس تفاهم‌نامه سازمان تامین‌اجتماعی با دولت، بخشی از سهم بیمه‌ شده را دولت باید پرداخت کند. تفاهم‌نامه‌ای در این رابطه به سازمان برنامه و بودجه ارسال کرده‌ایم که به محض امضا شدن این تفاهم‌نامه، اگر کسی پشت نوبت باشد تحت پوشش بیمه زنان سرپرست خانوار قرار می‌گیرد.

این مسئول در رابطه با افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین‌اجتماعی در سال آینده، ادامه داد: قطعاً یک ضریب افزایشی وجود خواهد داشت اما منتظر هستیم تا شورای روابط کار شکل گرفته و ضریب سالانه که اتفاق افتاد، میزان افزایش حقوق بازنشستگان نیز اعلام می‌شود.

مدیرعامل سازمان تامین‌اجتماعی با اشاره به حق بیمه کارگری، تصریح کرد: کارگران مشاغل مختلف که تحت پوشش بیمه اجباری هستند و بر اساس قانون، مشمول کسر حق بیمه سهم کارگر می‌شوند، در صورت افزایش حقوق کارگران در سال آینده و متعاقب آن افزایش سهم حق بیمه، کسورات‌شان نیز متناسب با افزایش حقوق اعمال خواهد شد. در مورد عیدی بازنشستگان تامین‌اجتماعی نیز تلاش می‌کنیم که در موعد مقرر پرداخت شود، هر چند مبلغ آن هنوز اعلام نشده و دولت باید مصوب کند که بعد از طی همه این مراحل، آن را اعلام می‌کنیم.

پاسخ دادن