مبلغ موردنیاز برای خرید عرضه اولیه ستاره خلیج‌فارس

مبلغ موردنیاز برای خرید عرضه اولیه ستاره خلیج‌فارس

خبر مهم درباره بزرگترین عرضه اولیه امسال در بورس: اعلام زمان واگذاری ستاره خلیج فارس؛ به هر کد بورسی چقدر می‌رسد؟

تهران – اقتصاد برتر – ۲۶ مهر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر براساس اعلام وزیر امور اقتصادی و دارایی، عرضه اولیه ستاره خلیج فارس بزرگترین عرضه اولیه در سال جاری خواهد بود.

این رکورد پیش از این در اختیار شستا قرار داشت که در آن به هر متقاضی بیش از سه میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسیده بود. بنابراین به نظر می‌رسد متقاضیان برای خرید سهام ستاره خلیج فارس می‌توانند رقم حداقلی بیش از سه میلیون و ۱۰۰ هزار تومان را از هم‌اکنون هدف‌گذاری کنند.

فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی پیش‌تر درباره بزرگترین عرضه اولیه امسال بورس گفته بود: ترغیب و تشویق بازار سهام از طریق عرضه‌های اولیه از برنامه‌های حمایتی دولت از بورس محسوب می‌شود. در حال حاضر تلاش می‌کنیم بنگاه‌های بزرگ مقیاس را وارد بازار سرمایه کنیم که از این میان نام “شرکت نفت ستاره خلیج فارس” قابل اشاره است.

در حالی در مجمع عمومی شستا زمان این عرضه اولیه سه تا چهار ماه آینده اعلام شده است که در بیستمین روز مهرماه محمدعلی دادور مدیر عامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس در مورد عرضه اولیه این شرکت زمان یک تا یک ماه و نیم آتی را اعلام کرد و گفت: با توجه به این که این شرکت به زودی وارد بورس می‌شود، پیش فرض‌های اولیه برای ورود به بازار وجود دارد که مهم‌ترین آن تبدیل بدهی‌های ارزی به ریالی است.

وی اعلام کرده بود: به زودی جلساتی در بورس خواهیم داشت تا با ارائه مدارک و شفافیت‌های لازم مقدمات ورود به بازار فراهم شود. امیدواریم با همکاری نهادهای ذیربط و مساعدت‌های بانک مرکزی و رفع موانع این پالایشگاه را وارد بازار کنیم تا سهامداران بدون هیچ مشکل و ابهامی خریداری کرده و از سود و منفعت آن بهره‌مند شوند.

21 نظر از مردم

  1. اصلاح که شروع شد گفتن دارادوم بیاد درست میشه…بعد الان میگن جواب انتخابات آمریکا باید بیاد…میترسم دوماه دیگه بگن که خب چیزی تا خرداد و انتخابات ایران نمونده و بگن تا اون موقع صبر کنید…منکه خسته نمیشم و روی اینا رو کم میکنم…پله ای خرید میکنم و تا آخرین قطره خونم در مقابل حقوقی ها می ایستم

      • عرضه اولیه جهت نقد شوندگی در شرایط بد کشور بیشتر از هفت روز نیست اما هر ۵ سال بورس بزرگ میشه بنابراین اگر بتونید عرضه های اولیه بزرگ شبیه شستا و ستاره خلیج فارس رو نگه دارید اونهم طی ۵ سال. احتمالا به یک میلیاردر تبدیل خواهید شد. و طلب این روزهاتون رو در اینده از دولت میگیرید. بنابراین جهت این دو عرضه نگاه ب این روزها نکنید.

        • بله، کاملاً درسته در صورتی که افراد پول مازاد رو به این بازار بیارن، نه در شرایط الان که عده‌ای با وام و قرض و فروش لوازم اساسی، زندگی خودشون و خانواده رو به هم ریختن و بابت اشتباهات خودشون هم بقیه رو مقصر میدونن.

  2. سلام .نظر منم دقیقا مث اقا سیاوش هستش .دیگه اینقد گفتن از این نوع صحبتها وبه جایی هم نرسیده که کسی باور نمیکنه .شما درست میگین ولی بورس وعرضه اولیه یه زمانی خوب بود .الان که میبینیم عرضه اولیه هاهم میرن تو منفی که قبلا همچین چیزی سابقه نداشت .ماشالله الان از این دولت و….هیچ چیزی بعید نیست .

پاسخ دادن