مترو تهران به ۲۵۰۰ واگن نیاز دارد

مترو در شب‌های قدر رایگان است

به گفته شهردار تهران، ناوگان هفت خطه مترو ۲۵۰۰ واگن لازم دارد اما دارای ۱۵۰۰ واگن است که ۳۶۴ واگن آن نیز از رده خارج شده و از این تعداد فعال نیز دو سوم آن نیاز به اورهال(بازبینی) دارد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۶ اسفند ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از  ایرنا، علیرضا زاکانی عصر چهارشنبه در مراسم افتتاح ایستگاه مترو بوستان گفت و گو، بهره برداری از ورودی دوم ایستگاه مدافعان سلامت و ۵۶ طرح شهری منطقه ۲، با اشاره به افتتاح  ۲۷ پارک مادر و کودک در ۲۷ محله تهران که امروز انجام شد، افزود: امروز روز شهادت شهید مهدی باکری است؛ آنچه که در خاطرات این شهید به دست می آید تجلی بندگی، اخلاص و خدمت است. شاید نخ تسبیح همه کارهایی که در حال انجام است را بتوان جوهره خدمت و نوکری مردم دانست. همه این افتتاح ها نمی تواند گوشه ای از بزرگی و عظمت مردم تهران را پوشش دهد. ۶.۵ ماه از فعالیت ما در شهرداری می گذرد و در این مدت تحول در روح و کالبد شهر و تغییر نرم افزاری و سخت افزاری در شهر را توأمان دنبال می کنیم.

زاکانی افزود: همکاران ما در شهرداری، افق ۱۰ ساله را ترسیم و ۹۰ کلان پروژه را تعریف کردند. حرکت و پیشرفت همزمان در مسیر این پروژه‌ها در یک بازه زمانی مشخص، امکانی را فراهم می کند که شهر ما چشم نواز باشد و مردم آرامش، سلامت و نشاط داشته باشند. ضمن اینکه در حوزه معیشت و اقتصاد به یک توانمندی و پایداری رسیده باشند و در حوزه فرهنگی و  اجتماعی هم در یک نقطه مناسبی قرار گرفته باشند. یکی از این وجوه حمل و نقل شهری است که شامل سه مقوله مترو، اتوبوس و تاکسی است ناظر به این سه موضوع امروز صدو چهل و دومین ایستگاه مترو را افتتاح می کنیم.

به گفته وی، مدیریت شهری در این ۶ ماه پیگیری کرد و به لطف الهی ۶۳۰ دستگاه واگن که سال های سال بود قرار بود از طریق فاینانس وارد شود با هموار کردن مسیر در آستانه تزریق به ناوگان مترو است. این واگن ها در آینده از خارج از تهاتر با نفت وارد می شود. همچنین ۷۰۰ واگن از واگن های موجود را از طریق تهاتر با املاک اورهال می کنیم، علاوه بر اینکه ۱۰۵ واگن ساخت داخل از طریق تهاتر با نفت تهیه می شود و در داخل کشور نیز کار تامین هشت دستگاه واگن و یک رام قطار نهایی شده تا در خدمت مردم قرار گیرد. در شهر تهران بنا بر یک برآورد و طبق برنامه سوم باید همه خطوط مترو ۲۰ ساله تکمیل شود و روزانه ۱۰ میلیون مسافر توسط مترو جابجا شوند، با تمهیداتی که در حال انجام است، بنا داریم در یک بازه پنج ساله این چهار خط را تکمیل کنیم و به لطف الهی بار حمل و نقلی تهران را بر دوش مترو قرار دهیم.

زاکانی خاطرنشان کرد: ۶ ماه پیش و در شروع کار ما ۲۲۲۵ دستگاه اتوبوس به مدیریت شهری تحویل شد. در این مدت ۱۷۵ دستگاه خریداری شد.  ۵۰۰ دستگاه با تغییر مخازن بازسازی شد و  سرجمع ۷۰۰ دستگاه به ناوگان اضافه شده و در سال آینده نیز یکهزار  دستگاه از طریق وزارت کشور با تقبل ۲۰ درصد هزینه از سوی شهرداری وارد ناوگان اتوبوسرانی می شود. ۱۳۰۰ دستگاه نیز از طریق دیگر تزریق خواهد شد. ۵۰ دستگاه اتوبوس  برقی هم اضافه می شود و مجموعا ۲هزارو۳۵۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان اضافه می شود تا شهروندان در این ۲۱۰ خط با شرایط بهتری روبرو شود.

شهردار تهران یادآور شد: در تاکسیرانی تلاش بر نوسازی تاکسی هاست. امیدواریم  ۱۰هزار دستگاه را نوسازی کنیم تا تکیه گاه اصلی مردم حمل و نقل و عمومی باشد، زیرا مشکل اصلی در تهران  این است که ۷۵ درصد انتقال توسط خودروهای شخصی انجام می شود که آلودگی و ترافیک را در پی دارد. سال آینده برنامه ما این است که خطوط  ۶ و ۷ را تکمیل کنیم و در کنار آن تکمیل خط پرند را داشته باشیم. ضمن اینکه با بارگذاری روی ایستگاه‌ها و تامین اعتبار بتوانیم عملیات اجرایی چهار خط دیگر را نیز شروع کنیم و در این چهار خط باقیمانده نیز  ۱۳۸ ایستگاه داریم، تا اردیبهشت سال ۱۴۰۱ نیز دو افتتاح دیگر در مترو خواهیم داشت. امروز هم  ورودی دوم ایستگاه مدافعان سلامت که ایستگاهی خاص با عمق ۴۶ متری است افتتاح شد که می تواند باعث تسهیل دسترسی شهروندان شود.

وی افزود: در کنار آن امیدواریم نوسازی اتوبوس ها را انجام دهیم  و یک هزار ستگاه‌ اتوبوس نیز از طریق وزارت کشور وارد ناوگان شود و از طرق دیگر نیز اتوبوس ها را تامین کنیم تا در ۲۱۰ خط اتوبوس به صورت کامل در خدمت مردم باشیم.  در مترو کاری که انجام می دهیم تکمیل کردن ایستگاه ها است. در بخش تجهیزات  نیز هفت خط فعلی مترو ۲۵۰۰ واگن نیاز دارد تا سرفاصله حرکت قطارها به ۲.۵ تا ۳ دقیقه برسد. بحث پایانه های مترو را هم داریم مثلا در انتهای خط هفت در ایستگاه ورزشگاه تختی باید امکانی برای پایانه فراهم کنیم. همچنین باید افزایش واگن ها را نیز در دستور کار قرار دهیم.

پاسخ دادن