مجازات عجیب برای عدم‌استفاده از ماسک در اندونزی

مجازات عجیب برای امتناع از زدن ماسک در اندونزی!

مجازاتی عجیب اما منصفانه در اندونزی: امتناع‌کنندگان از زدن ماسک در اندونزی قبرکن قربانیان کرونا شدند!

تهران – اقتصاد برتر – ۲۷ شهریور ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر – دستکم ۸ فرد که در میانه همه‌گیری کرونا در اندونزی از زدن ماسک خودداری کرده بودند، وادار به کندن قبر قربانیان بیماری کووید-۱۹ شدند.

سویونو، فرماندار محلی منطقه سرمه در جاوه شرقی، به روزنامه جاکارتا پست گفت: «در حال حاضر فقط سه گورکن در دسترس داریم، به همین دلیل به ذهنمان رسید این افراد را به کمک آن‌ها بفرستیم.»

وی افزود: «امیدواریم این کار بر روی کسانی که قوانین را نقض می‌کنند تاثیر داشته باشد.»

این افراد که از زدن ماسک امتناع کرده بودند مجبور نیستند با اجساد سر و کار داشته باشند و تنها کار یدی حفر قبرها و آماده کردن تابوت‌های چوبی را در قبرستان عمومی روستا بر عهده دارند. در روزهای اخیر آمار مبتلایان به کرونا در این ناحیه اندونزی افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است.

اندونزی در اوایل همه‌گیری کرونا در ماه آوریل با تصویب قانونی از شهروندان خود خواست ماسک به صورت بزنند. اما این قانون در ماه ژوئیه پس از مشخص شدن امتناع ۷۰ درصد افراد منطقه‌ی جاوه شرقی تقویت شد.

مقررات جدید تصریح می‌کند کسانی که از زدن ماسک خودداری کنند با پرداخت جریمه یا کار اجباری در واحدهای خدمات اجتماعی مجازات می‌شوند. با اینکه اندونزی از جمله کشورهای در حال توسعه به شمار می‌رود، اما ماسک در این کشور کالایی نسبتاً ارزان محسوب می‌شود.

در اندونزی مشابه شماری دیگر از کشورها از جمله هنگ‌کنگ و آلمان، در ماه‌های اخیر «جنبش ضد ماسک» پدید آمده است. افراد فعال با انتشار تصاویر و ویدیوهای تبلیغاتی از مردم می‌خواهند از زدن ماسک خودداری کنند! این در حالی‌ست که دانشمندان می‌گویند زدن ماسک توانسته روند شیوع ویروس کرونا را تا حد زیادی کُند و کنترل کند.

تاکنون دست کم ۲۲۲ هزار نفر در اندونزی به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند که از این میان بیش از ۸ هزار و ۸۰۰ نفر جانشان را از دست داده‌اند.

پاسخ دادن