مجلس تشنه اجرا دولت فقط به دنبال پول

محمدباقر مجتبایی مشاور رییس اتاق اصناف نیز می گوید: دولت در حرف یک چیزی می‌گوید اما در عمل رفتار دیگری دارد به گفته این مشاور اقتصادی طرح مالیات بر عایدی سرمایه در واقع تنبیه مردم را نشانه گرفته است.

تهران- اقتصادبرتر- ۲۹ مهر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتربه نقل از مرکز پژوهش‌های اتاق ایران در نشست میان اعضای شورای راهبری بهبود محیط کسب‌وکار که در آن نمایندگان اتاق‌های تعاون و اصناف نیز عضویت دارند نشان می‌دهد مالیات بر عایدی سرمایه با توجه به شرایط فعلی در مسیر تنظیم بازارها که به افزایش هزینه‌ها منجر می‌شود مخدوش‌کننده انگیزه کار تولیدی است.

محمود تولایی رییس کمیسیون مالیات، کار و تامین اجتماعی اتاق ایران می گوید: متاسفانه در شرایط فعلی با دولت و مجلسی طرف هستیم که در برابر هم صف‌آرایی کرده‌اند. از یک طرف مجلس تشنه اجرا و شتاب‌زده را می‌بینیم که می‌خواهد برخی قانون‌ها را حذف کند و از سوی دیگر دولتی بر سر کار است که فقط می‌خواهد به پول برسد. طرح مالیات بر عایدی سرمایه شفاف نیست و یک لایحه برای تنظیم‌گیری برای اقتصاد به حساب می‌آید.

محمدباقر مجتبایی مشاور رییس اتاق اصناف نیز می گوید: دولت در حرف یک چیزی می‌گوید اما در عمل رفتار دیگری دارد به گفته این مشاور اقتصادی طرح مالیات بر عایدی سرمایه در واقع تنبیه مردم را نشانه گرفته است.

هاله حامدی‌فر از اعضای هیات نمایندگان اتاق نیز می‌گوید: در حالی که در بهترین شرایط وزارت بهداشت سوریه پس از شش ماه از تاریخ توزیع دارو و در عراق پس از ۹ ماه، فقط ۹۰ درصد مبلغ مناقصه را به صادرکنندگان پرداخت می‌کنند چگونه می‌توان در مدت چهار ماه ارز را برگرداند. به گفته او صدور بخشنامه‌های پرشمار و متناقض از طرف بانک مرکزی ریشه بسیاری از مشکلات فعلی صادرکنندگان است و می‌بینیم که بانک مرکزی بدون اطلاع قبلی درصد رفع تعهد ارزی را تغییر می‌دهد.

1 پیام

  1. بسمه تعالا اینجانب عیس شهبازی متولد ۱۳۵۲ هستم تا بحال نتونستم یک ریال وام بردارو ده راس گوسفند بخرم بنده پنچ سر عایله هستم تا الان بیمه بازنشستگی ندارم همیشه در حسرت ده راس گوسفند ماندم با یک ماشین اردی کار میکنم الان هم خیلی گرانی شده اصلا خرج خونه را نمیتونیم در بیاوریم ادم شرمنده خانواد میشه اخه با مسافر کشی اونم در روستا مگه میشه ادم چقدر پول دربیاریم هم ماشین درست کنیم هم خرج خونه در بیاوریم لطفا کمکمان بکنید با تشکر

پاسخ دادن