محدودیت‌های تسلیحاتی علیه ایران را دائمی می‌کنیم

اقتصادبرتر

مایک پومپئو:هفته آینده به سازمان ملل برمی‌گردیم تا با بازاعمال تحریم‌ها علیه ایران، محدودیت‌های تسلیحاتی علیه این کشور دائمی شود. 

تهران – اقتصادبرتر – ۲۷ شهریور ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، مایک پومپئو ، وزیر خارجه آمریکا گفت : هفته آینده به سازمان ملل برمی‌گردیم تا با بازاعمال تحریم‌ها علیه ایران، محدودیت‌های تسلیحاتی علیه این کشور دائمی شود.
اینها قطعنامه‌های معتبری در شورای امنیت خواهند بود و ایالات متحده کاری را که همیشه انجام می‌دهد انجام خواهد داد.

اوباما گفت هر کشوری می‌تواند بدون هیچ پیش‌شرطی تحریم‌ها علیه ایران را بازگرداند.

آبرامز: شرکت‌های تسلیحاتی در صورت تجارت با ایران تحریم می‌شوند

نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران:
مطابق درخواست آمریکا، تحریم‌های شورای امنیت علیه ایران از روز شنبه فعال می‌شود.
به محض فعال شدن این تحریم‌ها، شرکت‌های تولیدکننده سلاح در صورت تجارت با ایران هدف تحریم قرار خواهند گرفت.

سخنگوی وزارت خارجه توئیت های اخیر پامپئو درباره مسائل داخلی ایران را عکس العمل های روان پریشانه و تلاش مذبوحانه با ادعای طرفداری از حقوق بشر برای بازگرداندن قدری از حیثیت برباد رفته رژیم ترامپ عنوان کرد.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب (چهارشنبه) توئیت‌های اخیر مایک پامپئو در خصوص مسائل داخلی کشورمان که مملو از خشم‌ وی نسبت به ظریف می باشد را عکس‌العمل‌هایی روانپریشانه از سر ناامیدی و افسردگی ناشی از شکستهای پی در پی دستگاه تحت مدیریت پامپئو و نوعی سرپوش گذاری بر این ناکامی ها ارزیابی کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد:متاسفانه وزیر امور خارجه آمریکا که هر لحظه بیش از قبل رویکرد فشار حداکثری و یکجانبه گرایی در مورد ایران را شکست خورده می بیند، تلاش مذبوحانه دارد با ادعای طرفداری از حقوق بشر، قدری از حیثیت برباد رفته رژیم ترامپ را برگرداند.

خطیب زاده افزود: این در حالی است که دولتی که آقای پامپئو به آن منتسب است دارای بدترین کارنامه حقوق بشر بوده و روزی نیست که صدای دادخواهی مردم آمریکا در مقابله با خشونت، تبعیض و نژاد پرستی شنیده نشود.

سخنگوی دستگاه سیاست خارجی در ادامه اضافه کرد: به رغم وضعیت وخیم داخلی آمریکا، آقای پامپئو که آموزشهای جعل ،فریبکاری و دروغگویی را در سازمان سیا فرا گرفته، به دنبال انحراف افکار عمومی بر پایه هرقدر دروغ بزرگتر، باورپذیرتر، است.

پاسخ دادن