محدودیت‌های کرونایی تا صبح دوشنبه ۴ مرداد اعمال می‌شود

ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد، در شرایطی که ویروس دلتا همه کشور را دربرگرفته است، سفر از و به همه شهرهای با وضعیت قرمز به کلی ممنوع است.

تهران – اقتصاد برتر – ۳۰ تیر ۱۴۰۰

بگفته دکتر حریرچی میزان ابتلا بسیار بالا است و در تهران ۸ هزار نفر بستری هستند. وی گفت : ممنوعیت خروج خودرو‌های پلاک بومی از شهرهای دیگر به تهران و البرز ممنوع است. وی تصریح کرد خودرو‌های متخلفا علاوه بر جریمه، به مبدا خود بازگردانده خواهند شد.

طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۵۰ نفر دیگر قربانی کرونا شدند که مجموع قربانیان از ۸۷ هزار و ۶۲۴ نفر گذشت.

در همین مدت ۲۷ هزار و ۴۴۴ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های کشور بستری شدند که این میزان بالاترین رقم ابتلا از ابتدای شروع کرونا در کشور است.

شمار بیماران مبتلا به کرونا در کل کشور به ۳ میلیون و ۵۷۶ هزار و ۱۴۸ نفر رسیده است.

رئیس ستاد ملی مقابله با کرونا گفت : سفر از همه و به همه شهرهای قرمز اکیدا ممنوع است و پلیس با متخلفان برخورد خواهد کرد.

دکتر حریرچی گفت : میزان رعایت دستورالعمل‌های کرونایی در سطح کشور به ۴۸ درصد رسیده است که این رقم بسیار پائین است. وی افزود، میزان تحرک و تماس مردم با یکدیگر نسبت به سال‌های قبل از کرونا بخاطر تعطیلی مدارس و ادارت افزایش یافته است که این تعجب بر انگیز است.

دکتر حریرچی گفت : موارد ابتلا به شدت رشد عمودی داشته اما مرگ و میر روند کند تری دارد.

وی افزود : ساکنان ۱۶۹ شهر قرمز کشور در مرز خطر جدی ابتلا به ویروس دلتا هندی قرار دارند و باید مراقبت‌های خود را افزایش دهند.

دکتر حریرچی گفت : تعداد شهرهای نارنجی کشور به ۱۶۶ شهر و شهرهای زرد به ۱۱۳ شهر رسیده است.

وی گفت : واکسیناسیون با سرعت ادامه دارد و میزان آن روزانه از مرز ۴۰۰ هزار نفر گذشت. وی افزود، واکسیناسیون افراد ۶۰ سال به بالا تا چهارشنبه به پایان خواهد رسید و گروه سنی دیگری را برای واکسیناسیون اعلام خواهیم کرد.

حریرچی گفت : در شهرهای با وضعیت قرمز ۳۰ درصد کارکنان دستگاه‌ها فعال هستند و دستگاه خدماتی نیز ۵۰ درصد فعالیت دارند

پاسخ دادن