مخالفت فائوچی با پیشنهاد قرنطینه آمریکا از سوی مشاور بایدن

مخالفت فائوچی با پیشنهاد قرنطینه آمریکا از سوی مشاور بایدن

مدیر مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا با پیشنهاد مشاور پیروز احتمالی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا درخصوص اعمال قرنطینه چند هفته‌ای در این کشور مخالفت کرد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۳ آبان ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ،  به نوشته روزنامه «سان»، فائوچی در مصاحبه‌ای با رد پیشنهاد قرنطینه کامل آمریکا به مدت چند هفته گفت: «می‌خواهیم از چنین اقدامی دور بمانیم زیرا از قرنطینه جامعه آمریکا استقبالی نمی‌شود».

این متخصص دولت فعلی آمریکا افزود: «لزوماً مجبور نیستیم همه جا را تعطیل کنیم. بهترین راهبرد به‌جای اجرای قرنطینه این است که اقدامات پیشگیرانه بهداشتی در سطح جامعه افزایش یابند».

او در این باره گفت: «اگر بتوانید این کار را به درستی انجام دهید مجبور نیستید در راستای قرنطینه گام بردارید که به لحاظ روحی روانی و اقتصادی عواقبی را به همراه دارد».

فائوچی با اشاره به اعلام نتیجه بخش بودن تلاش برای یافتن ویروس کرونا گفت: «کمک در راه است. این واکسن‌ها تأثیر مثبت بالایی خواهند داشت».

این درحالی است که روز چهارشنبه آمریکا شاهد ۱۸۹۳ مورد مرگ جدید در اثر ابتلا به ویروس کرونا بود و شمار کلی قربانیان را به بیش از ۲۴۱ هزار نفر رسیده است. فائوچی در کنفرانسی ویدئویی گفته است واکسن کرونا تنها وضعیت این بیماری را از همه‌گیری جهانی به شیوع منطقه‌ای تبدیل خواهد کرد.

«مایکل اوسترهولم» مشاور بایدن و مسئول مقابله با ویروس کرونا در دولت احتمالی او در مصاحبه‌ای در همین رابطه گفته بود برای کنترل شمار قربانیان این بیماری باید قرنطینه چندهفته‌ای در این کشور اعمال شود.

اوسترهولم در این باره گفت: «می‌توانیم بسته‌ای ارائه دهیم که تمام دستمزدها و خسارت‌های افرادی که در شرکت‌های کوچک و متوسط یا در دولت محلی، ایالتی یا شهری کار می‌کنند در بر گیرد».

وی افزود: «می‌توانیم تمام این کارها را انجام دهیم و اگر بتوانیم آن را انجام دهیم قادر خواهیم بود ۴ تا ۶ هفته قرنطینه داشته باشیم».

پاسخ دادن