مدرسه تلویزیونی آموزش شروع به کار می کند

مدرسه تلویزیونی آموزش شروع به کار می کند

مدیر شبکه آموزش سیما گفت: کلاس‌های درسی در رسانه ملی از فردا آغاز و بزودی امکان تعاملی بودن آن فراهم می‌شود.

تهران – اقتصادبرتر – ۹ اسفند ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از صدا و سیما، از فردا(شنبه) ١٠ اسفند ۹۸ آموزش دروس مقاطع تحصیلی، صبح، مقطع ابتدائی ظهر، مقطع متوسطه اول راهنمایی و بعداز ظهر متوسطه دوم و هنرستان های فنی حرفه ای و کار دانش از شبکه آموزش سیما آغاز می شود.

مسعود احمدی افزادی درباره چگونگی برگزاری کلاس‌های درس در رسانه ملی افزود: بحث آموزش‌های مکمل ماههاست که در شبکه آموزش در حال پیگیری است. در شورای اندیشه ورزی ماههاست که در حال مطرح کردن آن هستیم و به دنبال زمان مناسبی برای آغاز آن بودیم.

وی گفت: سه شنبه هفته گذشته با تصویب شورای معاونان سازمان و دستور رییس صدا و سیما و همچنین مذاکرات مستقیم معاونت سیما و وزیر آموزش و پرورش مقرر شد که اولین دوره آموزش‌های مکمل از فردا آغاز شود.
احمدی افزادی ادامه داد: با توجه به اینکه ۷۰ درصد برنامه مدارس و سرفصل‌ها تدریس شده است، مکلف هستیم ضمن تشریح و حل مسائل نظام منسجم از راه دور آموزشی را به کمک متوسطه و ابتدایی بیاوریم.

وی افزود: هماهنگی‌های جدی را با معاونت آموزش ابتدایی و متوسطه انجام داده ایم و ان شاء الله از صبح فردا ارائه درس‌ها را شروع می‌کنیم و با توجه به بحث‌ها و گفتگو‌هایی که شکل گرفته است کلاس‌های یک تا یک و نیم ساعته خواهیم داشت، اما خود معلم یا دبیر محترم حدود ۳۰ دقیقه صحبت می‌کند.

 افزادی گفت: صبح شنبه کلاس‌های متوسطه اولین گروه از برنامه ریزی‌های درسی شان را ارائه خواهند کرد، این کلاس‌ها از ساعت ۸ صبح شروع می‌شود و تا ساعت ۹ صبح سعی می‌کنیم دو درس را ارائه دهیم، از ساعت ۱۰:۳۰ گروه آموزش ابتدایی درس‌های خود را روایت خواهند کرد و متعاقباً متوسطه دوم هم یک سرفصل را از ساعت ۱۰:۳۰ تا اذان ظهر ارائه خواهند داد.
مدیر شبکه آموزش سیما ادامه داد: بعد از ظهر هم از ساعت ۱۵ تا ۱۶ متوسطه دوم دروس خود را ارائه می‌دهند و ما در هفته سه روز را هم به آموزش کار و دانش و فنی و حرفه‌ای خواهیم پرداخت، یعنی از ساعت ۱۶ تا ۱۷ معلمان مجرب و منتخب آموزش و پرورش به ارائه دروس خواهند پرداخت، امیدواریم با هماهنگی‌هایی که شکل گرفته، یادگیری از راه دور و مکمل را که الزام یک نظام آموزشی پیشرفته است به خوبی داشته باشیم.

وی درباره مجموع ساعات آموزشی گفت: در حال حاضر روزانه ۴ ساعت به ارائه دروس می‌پردازیم که در بخش‌های ۲۵ تا ۳۰ دقیقه‌ای است تا خسته کننده نباشد، ضمن اینکه این کلاس‌ها به شکل زنده ارائه می‌شود، اما در آینده‌ای نزدیک قرار است تعاملی بودن هم به آن اضافه شود یعنی دانش آموز امکان مشارکت در آموزش را از طریق یک نرم افزار داشته باشد، جدول پخش این برنامه‌ها هم از طریق سایت خبرگزاری صدا و سیما و پایگاه اطلاع رسانی شبکه آموزش قابل دریافت است.
پخش برنامه‌ها در مرحله اول تا ۱۵ فروردین ادامه دارد و در ۷ روز هفته است، اما در صورت الزام تا پایان سال تحصیلی ادامه خواهد داشت.
احمدی افزادی گفت: طی روز‌های آینده از نرم افزاری رونمایی می‌شود که امکان تعاملی بودن برنامه‌ها را فراهم می‌کند، برنامه کلاسی هر روز را هم روز قبل ارائه می‌دهیم، دانش آموزان اطمینان داشته باشند که با همکاری رسانه ملی و وزارت آموزش و پرورش در یک برنامه هماهنگ و طراحی شده شاهد آموزش‌های مناسبی خواهیم بود.

زمان پخش کلاس‌های دانش‌آموزان در شبکه آموزش

هفته اول

🔺شنبه (۱۰ اسفند ۹۸)
⏰۱۰.۳۰ فارسی اول
⏰۱۰.۵۰ علوم سوم
⏰۱۱.۳۰ فارسی پنجم

🔺 یک شنبه
⏰۱۰.۳۰ ریاضی دوم
⏰۱۰.۵۰ ریاضی چهارم
⏰۱۱.۳۰ علوم ششم

🔺 دوشنبه
⏰۱۰.۳۰ ریاضی اول
⏰۱۰.۵۰ فارسی سوم
⏰۱۱.۳۰ ریاضی پنجم

🔺 سه شنبه
⏰۱۰.۳۰ علوم اول
⏰۱۰.۵۰ علوم پنجم
⏰۱۱.۳۰ فارسی ششم

🔺 چهارشنبه
⏰۱۰.۳۰ فارسی اول
⏰۱۰.۵۰ ریاضی سوم
⏰۱۱.۳۰ ریاضی ششم

🔺پنج شنبه
⏰۱۰.۳۰ علوم دوم
⏰۱۰.۵۰ فارسی چهارم
⏰۱۱.۳۰ ریاضی پنجم

🔺 جمعه
⏰۱۰.۳۰ فارسی دوم
⏰۱۰.۵۰ ریاضی ششم
⏰۱۱.۳۰ علوم چهارم

پاسخ دادن