مدیرعامل “فورد” به ترامپ هشدار داد

 مدیرعامل فورد به دونالد ترامپ هشدار داد: «اگر مقررات اقتصاد سوخت مطابق با واقعیت بازار نباشد، حدود یک میلیون شغل آ مریکایی در خطر خواهندبود».

تهران- اقتصاد برتر- ۱۰ بهمن ۹۵

مارک فیلدز، مدیرعامل فورد اظهار کرد:«وی و همتایانش شامل ماری بارا، مدیرعامل جنرال موتورز و سرجیو مارشیونه ، مدیرعامل فیات کرایسلر اتومبیل در دیدار با رئیس جمهور آمریکا درخواست حذف استانداردهای اقتصاد سوخت را نداشتند، بلکه مجموعه ای از مقررات دولتی را مورد توجه قرار دادند.»

مدیرعامل فورد در همایش انجمن ملی واسطه های فروش خودرو در نیواورلئان اظهار کرد: «تصور می کنیم یک استاندارد ملی برای اقتصاد سوخت واقعا اهمیت دارد.» وی با اشاره به مطالعات مختلف اظهار کرد: «اگر درباره این مقررات انعطاف پذیری وجود نداشته باشد، مشاغل صنعت خودرو ممکن است به خطر بیفتد.»

اظهارات فیلدز مشروحی از دیدار میان رئیس جمهور جدید آمریکا و مدیران عامل شرکت های خودروسازی را در پشت درهای بسته نشان می دهد. خودروسازان در واکنش به انتقادهای ترامپ در توئیتر و درخواست وی برای حداکثر اشتغال زایی در داخل کشور، خواستار تسهیل مقررات دولت برای کمک به افزایش سودآوری و تشویق به سرمایه گذاری در کارخانه های داخلی شده اند. هر سه خودروساز در واکنش به درخواست ترامپ وعده دادند تلاش برای اشتغال زایی درآ مریکا را افزایش دهند.

فورد برنامه ساخت یک کارخانه مونتاژ به ارزش ۱٫۶ میلیارد دلار را در مکزیک لغو و گفت ۷۰۰ میلیون دلار برای گسترش فعالیت کارخانه اش در میشیگان هزینه خواهد کرد.
*بلومبرگ

پاسخ دادن