مدیرکل آژانس انرژی اتمی وارد تهران شد

«رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به منظور گفت ‌وگو درباره موضوعات فنی و ترتیبات اجرایی توقف نظارت‌های فراتر از پادمان و پروتکل الحاقی و اقدامات داوطلبانه فراپادمانی وارد تهران شد.

تهران – اقتصاد برتر – ۳ اسفند ۹۹

گروسی در بدو‌ ورود مورد استقبال «بهروز کمالوندی» سخنگوی سازمان انرژی اتمی و «کاظم غریب آبادی» سفیر و نماینده دائم ایران در آژانس قرار گرفت. مدیر کل آژانس قرار است یکشنبه در محل سازمان انرژی اتمی با علی اکبر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی دیدار و گفت‌و‌گو کند.

علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی گفت : در جلسه با رافائل گروسی ملاحظات آژانس در چارچوب موافقتنامه پادمان و همکاری‌های دو طرف مورد بررسی و گفت‌وگو قرار خواهد گرفت. وی گفت : بعد از اعلام ما مبنی بر اجرای ماده ششم قانون مصوب مجلس در خصوص توقف نظارت‌های فراپادمانی و ارائه نامه در این خصوص به آژانس، رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی درخواست سفر فوری به ایران و دیدار با اینجانب را مطرح کرد. سازمان انرژی اتمی ایران با در نظر گرفتن تعاملات خود با آژانس با این سفر موافقت کرد. پس از آنکه در هفته گذشته «کاظم غریب‌ آبادی» سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تصمیم تهران برای اجرای بند ششم قانون اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران را به اطلاع این نهاد رساند، اعلام شد که «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس پیشنهاد داده برای یافتن راه‌حل عمومی به منظور ادامه فعالیت‌های این نهاد به تهران سفر کند. پس از آن هم غریب آبادی اعلام کرد که گروسی روز شنبه دوم اسفند ماه به درخواست خود برای گفت‌وگوی فنی با سازمان انرژی اتمی درباره ماده ۶ قانون اقدام راهبردی مجلس در تهران خواهد بود و «بهروز کمالوندی» معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت که گروسی روز یکشنبه سوم اسفند ماه با «علی اکبر صالحی» رئیس سازمان انرژی اتمی و دیگر مسؤولان این سازمان دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

پاسخ دادن