مدیر اجرایی غول انرژی BP بازنشسته می شود

اقتصاد برتر

باب دادلی ، مدیر اجرایی غول انرژی BP انگلیس ، به فعالیت ۴۰ ساله خود با این شرکت پایان می دهد و در ۳۱ مارس ۲۰۲۰ بازنشسته می شود.

تهران- اقتصاد برتر- ۱۲ مهر ۹۸

به گزارش #اقتصاد_برتر به نقل از رویترز، این شرکت امروز جمعه اعلام کرد که  باب دادلی که ۴۰ سال در این شرکت فعالیت داشت بازنشسته می شود و برنارد لونی را به عنوان جانشین خود نامگذاری کرد.
دادلی که تقریباً یک دهه این پست را به عهده داشت ، پس از تحویل نتایج عملکرد این شرکت تا پایان سال ۲۰۱۹،  در تاریخ ۴ فوریه ۲۰۲۰  از از سمت خود در هیئت مدیره BP  به عنوان رئیس اجرایی این شرکت کناره گیری خواهد کرد. وی در پایان ماه مارس رسماً شرکت را ترک خواهد کرد.

هلژ لوند ، رئیس BP گفت: “وی در دوران تصدی خود ، با بهبود بخشیدن وضعیت شرکت آن را رهبری کرده ،  و BP را به عنوان یک شرکت قوی تر ، ایمن ساخته و به ترمیم آن کمک کرد تا به عنوان یکی از رهبران بخش انرژی ، جایگاه خود را بدست آورد.”
واقعه فاجعه آمیز خلیج مکزیک که لوند از آن یاد کرد در سال ۲۰۱۰ رخ داد و به نظر می رسد بزرگترین نشت نفت دریایی در تاریخ است. انفجار و آتش سوزی متعاقب آن در دکل حفاری Deepwater Horizon جان ۱۱ کارگر را گرفت. این حادثه میلیاردها میلیارد دلار برای تسویه حساب حوادث آن هزینه دربرداشت و این نگرانی را ایجاد کرد که شرکت مزبور می تواند با ورشکستگی روبرو شود.

براساس بیانیه شرکت ، مدیر اجرایی بخش بالادست شرکت ، برنارد لونی ، جانشین دادلی خواهد شد و در ۵ فوریه ۲۰۲۰ به هیئت مدیره BP پیوست.

لونی در سال ۱۹۹۱ به عنوان مهندس حفاری به BP پیوست و در دریای شمال ، ویتنام و خلیج مکزیک مشغول به کار شد. از سال ۲۰۰۵ ، وی به عنوان معاون رئیس جمهور در BP آلاسکا و سپس رئیس دفتر رئیس اجرایی گروه فعالیت داشت. چهار سال بعد ، وی مدیر عامل مشاغل دریای شمال در BP را بر عهده گرفت. این ۴۹ ساله از آوریل ۲۰۱۶ مشغول به کار تجارت غول انرژی در بالادست بوده و تقریباً یک دهه است که از نوامبر ۲۰۱۰ تاکنون عضو تیم مدیریت اجرایی این شرکت بوده است.

رییس بی پی در مورد جانشین خود گفت: “برنارد یک انتخاب فوق العاده برای رهبری بعدی شرکت است. او BP و صنعت را می شناسد و فرد خلاقی است که کارش به روش های سنتی محدود نیست. “

*اکرم صدیقی. سردبیرسایت

پاسخ دادن