مذاکرات برجامی از پنجشنبه ۲۹ مهر آغاز می‌شود

وزیر خارجه جمهوری اسلامی در جلسه غیرعلنی مجلس گفته که مذاکرات احیای برجام ۲۹ مهر در بروکسل شروع می‌شود. یک.عضو هیات رئیسه مجلس از امیرعبداللهیان نقل کرده که تهران گفت‌وگو را از زمان خروج ترامپ از برجام دنبال می‌کند.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۵ مهر ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از  دویچه وله، مذاکرات احیای برجام پس از چهار ماه وقفه از سر گرفته می‌شود. وزیر خارجه ایران در جلسه غیرعلنی مجلس گفته است که گفت‌وگوها از پنجشنبه ۲۱ اکتبر (۲۹ مهر) در بروکسل آغاز خواهد شد. احمد علیرضابیگی، نماینده تبریز سخنان امیرعبداللهیان را نقل کرده که گفته است: «به هیچ وجه معیشت مردم تحت تاثیر مذاکرات قرار نخواهد گرفت و در نهایت اگر مذاکرات به نتیجه مثبتی برسد ثمرات آن بر توسعه کشور تاثیر خواهد گذاشت و موجب توسعه بیشتر کشور خواهد شد.»

وزیر خارجه ایران روز یکشنبه ۲۵ مهر در جلسه غیرعلنی مجلس حضور یافته بود تا به پرسش‌های نمایندگان در باره ادامه مذاکرات جواب دهد. علیرضا سلیمی، عضو هیئت رئیسه مجلس، از قول امیرعبداللهیان به رسانه‌ها گفته است: «پیش شرط مذاکرات، حسن نیت و اقدام جدی آمریکا قبل از مذاکره» است. هم‌چنین از امیرعبداللهیان نقل شده که تهران گفت‌وگو را از “زمان خروج ترامپ از برجام دنبال خواهد کرد و نه موارد دیگر”.

مذاکرات کمیسیون مشترک برجام پس از پایان دور ششم در ۳۰ خرداد متوقف شد. روزنامه “جروزالم پست” پیش‌تر به نقل از جوزپ بورل، هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا نوشته بود که اتحادیه اروپا به “پلان بی” (طرح بدیل) درباره احتمال شکست دیپلماسی در مناقشه هسته‌ای با ایران نمی‌اندیشد.

پاسخ دادن