مراسم ۱۳ آبان در سراسر استان تهران لغو شد

مراسم ۱۳ آبان در سراسر استان تهران لغو شد

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: مراسم گرامیداشت ۱۳ آبان در شهر تهران و شهرستانهای استان تهران لغو شد.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۲ آبان ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از همشهری‌آنلاین ، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحسن محمودی عصر ۱۲ آبان ماه با اعلام این خبر بیان کرد: بنا به توصیه‌ی ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا مراسم گرامیداشت یوم الله ۱۳ آبان در استان تهران برگزار نخواهد نشد. این تصمیم‌ به جهت حفظ سلامتی مردم عزیزمان اتخاذ شده است؛ در استان و به ویژه شهر تهران، مراسم یوم الله ۱۳ آبان لغو شد.

حجت الاسلام محمودی افزود: آن چیزی که ستاد برگزاری ۱۳ آبان استان تهران در نظر داشت این بود که تمام دستور عمل های بهداشتی با وجود گیت سلامت، تب سنج، ماسک، دستکش و… برگزار بشود؛ در نظر داشتیم در شهر و شهرستانهای استان تهران با تعداد محدود این مراسم را برگزار کنیم؛ دقایقی پیش فرماندار تهران به ستاد گرامیداشت یوم ۱۳ آبان اطلاع دادند که این مراسم در استان تهران الخصوص شهر تهران لغو و کنسل بشود.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران یادآور شد: از ستاد ملی کرونا گلایه مند هستیم، اعضای محترم ستاد ملی کرونا شما که اطلاع داشتید این مراسم می خواهد برگزار بشود و به طور مکتوب مطالب جلسات منتقل شده و نمایندگان دستگاه ها نیز حضور داشتند، چرا آنقدر دیر تصمیم گیری می کنید؟ نباید ستاد ملی کرونا شب یوم الله ۱۳ آبان این مراسم را لغو کند، این تصمیم خلاف انتظار بود.

وی اظهار کرد: اعضای ستاد ملی کرونا و مسئولان دولتی باید به مردم انقلابی و شهیدپرور جوابگو باشند و مسئولان باید بهتر تصمیم می گرفتند.

حجت الاسلام محمودی در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: از مردم عزیز و انقلابی در سراسر کشور، پایتخت و شهرستانهای استان تهران عذرخواهی می کنم که طی روزهای اخیر مطالبه جدی برای تجمع محکومیت دولت فرانسه را داشته اند و ما وعده ۱۳ آبان به آنها داده بودیم؛ ما به سلامت مردم عزیزمان به شدت اهمیت دادیم و تمام زوایای این مراسم را بررسی کرده بودیم.

جزئیات نامه به وزیر کشور

تصمیم به لغو مراسم گرامیداشت ۱۳ آبان در استان تهران در حالی اعلام شده است که ساعاتی پیش استاندار تهران و فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران در نامه‌ای مشترک به وزیر کشور خواستار بازنگری در برگزاری مراسم ۱۳ آبان امسال شدند.

در نامه مشترک انوشیروان محسنی بندپی و دکتر علیرضا زالی خطاب به عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا آمده است: بر اساس شاخص های موجود، وضعیت بیماری کرونا در سطح استان تهران در شرایط کاملا خطرناک قرار دارد و از آنجا که برگزاری هرگونه تجمع قطعا موجب بحرانی تر کردن این شرایط می شود، برگزاری مراسم ۱۳ آبان در استان تهران به مصلحت نیست.

استاندار تهران و فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلان شهر تهران در این نامه مشترک از وزیر کشور درخواست کردند که دستور دهد اقدامات لازم در این زمینه انجام شود.

پاسخ دادن