مراقب ریزش ارزش رمز ارزها باشید

بانک مرکزی ترکیه استفاده از رمزارز در پرداخت‌ها را از ۳۰ آوریل ممنوع اعلام کرد و خطرات آن را «غیرقابل جبران» دانست. به دنبال این تصمیم ترکیه قیمت بیت‌کوین ۴ درصد کاهش یافت.

تهران – اقتصاد برتر – ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

مدیرعامل بزرگ ترین صرافی ارزهای دیجیتالی جهان نسبت به زیان‌های جبران ناپذیر بازار برای معامله گران هشدار داد.

پس از ریزش شدید بازار ارزهای دیجیتالی که به کاهش حدود ۲۰۰ میلیارد دلاری ارزش بازار نیز منجر شد، چانگ پنگ- مدیرعامل صرافی باینانس در پیامی توئیتری نوشت: می‌خواهند شما را از اتوبوس پیاده کنند!

پنگ گفته است، توییت وی یک توصیه سرمایه گذاری محسوب نمی شود و معامله گران باید اقدامات احتیاطی در پیش گیرند که جلوی زیان‌های سنگین آنها در بازار را بگیرد چرا که این زیان‌ها قابل جبران نخواهند بود.

چانگ پنگ در اظهار نظر جداگانه ای اعلام کرد ۴۰ درصد کل ارز دیجیتالی باینانس کوین در اختیار صرافی باقی خواهد ماند و هیچ کدام از آنها فروخته نخواهد شد چرا که قرار است طی فرآیند توکن سوزی این رمزارزها از بین بروند. (به قیمت کنونی این ارزها چیزی در حدود ۳۷ میلیارد دلار ارزش دارند!)

ارزهای دیجیتالی در ساعت‌های اخیر ریزش کم سابقه ای را تجربه می‌کنند که برخی تحلیلگران دلیل آن را اخلال موقت در فعالیت استخراج کنندگان چینی و برخی نیز آن را مرتبط با توییت یک حساب کاربری می‌دانند که از احتمال آغاز تحقیقات قضایی آمریکا در خصوص پولشویی با استفاده از ارزهای دیجیتالی خبر داده بود.

طبق اعلام کوین مارکت، متوسط ریزش ارزهای دیجیتالی طی ۲۴ ساعت اخیر (تا ساعت ۱۴:۳۰ به وقت شرقی) ۱۰.۰۹ درصد بوده است. ارز فانتوم بیش از هر ارز دیگری ریزش داشته است. به دنبال این ریزش سنگین غیرمنتظره، حدود ۱۰ میلیارد دلار از سرمایه معامله گران بازار لیکویید شده است. (از بین رفتن تمام سرمایه به دلیل پیش بینی نادرست در هنگام استفاده از اهرم معاملاتی)

پاسخ دادن