مردم از مسافرت به استان هرمزگان خودداری کنند

استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه مردم از مسافرت به استان هرمزگان خودداری کنند، گفت: اعمال محدودیت سفر به استان هرمزگان تا پایان اردیبهشت سال آینده ادامه دارد.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۳ بهمن ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتربه نقل از فارس، فریدون همتی، استاندار هرمزگان در شبکه خبر با اشاره به اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از ورود مسافران به این استان، اظهار داشت: استان هرمزگان با توجه به اینکه در نیمه دوم سال آب و هوای مناسب و مطبوعی دارد، هر سال شاهد حضور میلیون‌ها مسافر است. در شرایط فعلی با توجه به توصیه‌هایی که صورت گرفته از مردم تقاضا داریم از مسافرت به استان هرمزگان و مناطق آزاد این استان خودداری کنند؛ چراکه خدمات و سرویس‌دهی لازم به ویژه در سواحل و پارک‌ها به مسافران داده نمی‌شود یا بسیار کاهش پیدا کرده است.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه امکان این که مطلقا رفت و آمدی در این استان صورت نگیرد، به دلیل انجام داد و ستدها و حضور نیروهای مختلف نظامی در آنجا وجود ندارد، گفت: ما می‌خواهیم رفت و آمدها به این استان را به حداقل برسانیم و از مردم می‌خواهیم از حضور در این استان خودداری کرده و سفر به این استان را به زمان‌های دیگری موکول کنند. اکنون میزان خدمات در مناطق مختلف استان را کاهش داده‌ایم، ضمن این که در ورودی‌های زمینی، ایستگاه قطار و فرودگاه این استان نیز مسافران کنترل می‌شوند تا اگر مورد مثبتی از ابتلا به کرونا وجود داشته باشد به استان وارد نشود.

وی تصریح کرد: در بندر شهید حقانی که شناورها از آنجا به سمت قشم حرکت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند، پیش بینی‌هایی صورت گرفته تا دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از افراد با هزینه شخصی تست کرونا بگیرد و اگر فردی کرونا مثبت باشد باید با هزینه خود در آنجا قرنطینه اجباری شود. اعمال محدودیت‌های ورود مسافر به استان هرمزگان تا پایان اردیبهشت سال آینده ادامه خواهد داشت، تیم‌هایی در مناطق پرجمعیت که شناورها در آن مناطق رفت و آمد می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند قرار داده شده تا نظارت لازم را بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک داشته باشند.

همتی افزود: با آن دسته از گردشگرانی که در اماکنی مانند هتل‌ها در قالب تورهای گردشگری به این استان می‌آیند، همکاری‌هایی می‌شود اما ما به صورت گسترده امکانات و خدمات ارائه نمی‌دهیم؛ ضمن اینکه در پارک‌ها و سواحل استان که در گذشته مسافران اسکان داده می‌شدند، خدماتی ارائه نمی‌دهیم و خدمات بندری ما نیز محدود است. توصیه می‌کنیم مردم از سفر به استان هرمزگان خودداری کنند.

پاسخ دادن