مردم کلافه سیاست های خلق الساعه بانک مرکزی

رمز یکبار مصرف

بسیاری از مردم معتقدند هنوز از تبعات ارز ۴۲۰۰ تومانی و ارز نیما و ارز … در نیامده ایم بانک مرکزی نرم افزار های نهاب و شهاب و .. را امتحان می کند و حالا هم موضوع تغییر اضطراری رمز کارت های اعتباری را مطرح کرده است.

تهران- اقتصاد برتر- ۲۳ اردیبهشت ۹۸

به گزارش #اقتصاد برتر، در شرایطی که مردم دلایل این تحولات را نمی دانند و غالب مشتریان بانک ها ای تصمیمات را درد سر ساز می دانند که فقط باعث گرفتن وقت آن ها می شود . برخی از مردم می گویند موبایل های آنان قدیمی است و کشش این همه نرم افزار را ندارد ضمن این که هر روز باید انواع نرم افزارهای بانکی را به روز کنند . خیلی از مردم هم که دانش به روز کردن نرم افزارها را ندارند یا هفتگی باید به موبایل فروشان مراجعه کنند تا نرم افزارهای آنان را به روز کنند . این موضوع خود بعضا باعث سوء استفاده از موبایل ها خصوصا برنامه های موبایل بانک های مردم می شود . روز پنجشنبه که برای انجام یک کار بانکی به یکی از شعب بانک ها مراجعه کرده بودم با متوجه شدم بانک شلوغ تر از روزهای عادی است وقتی دلیل آن را پرسیدم متوجه شدم مردم برای یاد گرفتن نحوه تغییر رمز کارت های اعتباری به شعبه مراجعه کرده اند و برخی از پرسنل بانک نیز خودشان درباره روش دریافت رمز های یکبار مصرف خودشان هم توجیه نیستند ،یک نفر این روش را می داند و آن فرد هم امکان پاسخگویی به همه مشتریان را ندارد . ضمن این که برخی از بانک ها می گویند زیر ساخت لازم برای اجرای بخشنامه های بانک مرکزی را ندارند و مشتریان آنان با این بخشنامه ها و فراخون ها سردرگم می شوند و بانکداران نیز با مشکل مواجه می شوند و به نوعی بانک مرکزی مردم را به جان پرسنل شعب بانک های می اندازد .

  • فراخوان بانک مرکزی

 اطلاعیه بانک مرکزی که مردم را دعوت به مراجعه به بانک ها کرده است می گوید ، با توجه به حذف رمز دوم کارت‌های بانکی از ابتدای خرداد، مشتریان به منظور فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف که قرار است جایگزین شود، باید به شعبه بانک عامل مراجعه و نسبت به فعال‌سازی نرم افزار یا پیامک رمز یک بار مصرف اقدام کنند. بانک مرکزی توضیح داده این اقدام در راستای افزایش امنیت تراکنش‌های الکترونیکی و با توجه به گسترده شدن استفاده از خریدهای اینترنتی و سوء استفاده ‌های سایبری از این تراکنش‌ها انجام می شود. و این کار از سال گذشته در دستور کار بانک مرکزی قرار داشته است . در سال ۹۷ بانک‌ها موظف شده بودند زیرساخت ‌های لازم را برای ارائه رمز یک‌ بار مصرف به مشتریان خود تا پایان آذرماه سال ۱۳۹۷ ایجاد کنند، اما در این میان برخی از بانک‌ها نتوانسته بودند این زیرساخت ‌ها را در موعد مقرر ایجاد کنند. در پی این ماجرا، بانک مرکزی این بانک‌ها را مسئول جبران خسارت مشتریان در صورت بروز کلاهبرداری کرد و از سوی دیگر قرار شد ارائه رمزهای یک  ‌بار مصرف از خرداد سال جاری اجرایی شود و در صورتی که بانک ‌ها این زیرساخت را فراهم نکنند، با آن‌ها برخورد خواهد شد. به این ترتیب رمزهای دوم ایستا، یعنی رمزهایی که در حال حاضر در حال استفاده است، از پایان اردیبهشت ماه باطل شده و پس از آن مشتریان باید برای استفاده از رمز دوم، از رمزهای یک ‌بار مصرف استفاده کنند. بر اساس بخشنامه بانک مرکزی، رمز دوم ایستا کارت بانکی که هم اکنون برای بسیاری از مشتریان شبکه بانکی فعال است، از ابتدای خرداد ماه به صورت خودکار حذف می‌شود.در همین راستا مشتریان به منظور فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف باید به شعبه بانک عامل مراجعه و نسبت به فعال‌سازی نرم افزار یا پیامک رمز یک بار مصرف اقدام کنند، چرا که به منظور انجام عملیات پرداخت در خدمات درگاه اینترنتی و نرم افزارهای موبایلی که نیاز به رمز دوم دارد باید از رمز دوم یکبار مصرف از ابتدای خرداد ماه استفاده شود.این خدمت به صورت رایگان به مشتریان ارائه می‌شود و هیچگونه هزینه‌ای به دنبال ندارد. با توجه به شرایطی که بانک مرکزی برای رمزهای پویا در تراکنش‌های مبتنی بر کارت اعلام کرده، حداقل طول رمز پویای جایگزین رمز اول کارت باید چهار رقم باشد و رمز دوم کارت باید هفت رقم باشد.همچنین طول عمر رمزهای پویا باید حداکثر ۶۰ ثانیه بوده و پس از این زمان، رمز تولیدشده منقضی و غیرقابل استفاده شود و این رمزها در طول عمر خود باید تنها یک بار توسط مؤسسه اعتباری پذیرفته شوند.بر اساس اعلام بانک مرکزی، رمزهای پویا باید در طول عمر خود صرفاً برای استفاده از خدمات مبتنی بر یک کارت مشخص از بین کارت‌های صادرشده توسط مؤسسه اعتباری قابل استفاده باشند.

  • فرصت و چالش تصمیمات بانک مرکزی

گرچه اهداف اجرای این طرح قابل قبول است و به قول بانک مرکزی اقدامی در راستای افزایش امنیت جابجایی پول است اما بدون ایجاد زیر ساخت در همه شعب بانک ها و توجیه کافی مردم اجرای آن عملا امکانپذیر نیست و بانک مرکزی نهایت مجبور خواهد شد اول خرداد را دوباره تمدید کند . لازم است بانک مرکزی قبل از اتخاذ چنین تصمیماتی ابتدا مطمئن شود که زیر ساخت اجرای این تصمیم در همه بانک ها وجود دارد یا خیر ؟ یا این که آموزش های کافی را به کارکنان شعب بانک ها بدهد سپس ضرب الاجل برای اجرای سیاست هایش تعیین کند که بخشنامه هایش واقعا اجرا شود و هوا نشود .

  • اجرای سیستم نهاب

یکی از همین پروژه های نرم افزاری ، پروژه سیستم نهاب است که بانک مرکزی بانک ها را ملزم کرده است تا این سیستم را که پروژه هویت سنجی اطلاعات مشتریان بانکی است را اجرا کنند ، پروژه اتصال بانک ها به سامانه نهاب پروژه ای است که ابعاد گسترده ای دارد و بانک مرکزی به همه بانک ها گفت بطور اجباری باید این پروژه را در دو فاز آفلاین و آنلاین در خصوص اقدامات و روند اتصال بانک به سامانه نهاب آنلاین اجرا کنند . در سال ۱۳۹۴بانک مرکزی به منظور مدیریت یکپارچه مشتریان و احراز هویت مکانیزه و آنی تمامی مشتریان بانکی در سطح کشور اقدام به راه اندازی پروژه نهاب نمود که معاونت فناوری اطلاعات و ارتباطات الکترونیک بانک ها مجبور بودند اقدامات لازم را جهت پیشبرد اهداف ملی این پروژه انجام دهند .

نرم افزار نهاب با پردازش اطلاعات هویتی مشتریان اقدام به تولید فایل های نهاب نموده و پس از ارسال و دریافت پاسخ از بانک مرکزی جهت ذخیره کد شهاب در پایگاه داده بنکو آن ها را پردازش می نماید که طی این فرآیند بیش از ۱۰۰ فایل تهیه و پردازش می شود و مغایرت های اطلاعاتی مشتریان با همکاری مستمر و مجدانه همکاران اداره مبارزه با پولشویی بانک اصلاح می شود .

  • درد سر اجرای سیاست داخلی بانک ها

علاوه بر بانک مرکزی برخی از بانک ها نیز برای خود سیاستگذاری های خاص دارند که در کنار مشکلات تصمیات خلق الساعه بانک مرکزی ، سیاست های داخلی برخی بانک ها نیز برای مشتریان و کارکنان شعب درد سر ساز است . بعنوان مثال یکی از بانک ها سیستم «صاپ» را به اجرا گذاشته که می گوید ١۵ خدمت را در قالب پرداخت ‌های موبایلی به مشتریان عرضه می کند و دارندگان کارت ‌های بانکی با نصب و انجام این اپلیکیشن می‌توانند تا پایان خرداد ماه سال ٩٨ از ۴٠ سکه بهارآزادی برای یک نفر و ۶٧ جایزه چهار میلیون تومانی برای ۶٧ نفر در ماه بهره‌ مند شوند. بالاخره مردم از اجرای این هم نرم افزار و اپلیکیشن پیشنهادی از سوی بانک مرکزی و سایر بانک ها کلافه و خسته هستند و تحمل دستورات جدید را که وقت آنان را می گیرد و مشکلات عدیده ای برای گیرنده های آنان ایجاد می کند را ندارند .

پاسخ دادن