مرغ از فارس به سایر استان‌ها صادر می‌شود

به گفته معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی، با راه‌اندازی طرح تولید قراردادی در روزهای آینده علاوه بر ساماندهی و تامین نیاز صد در صدی بازار داخلی استان فارس، امکان صادرات مرغ به استان‌های مجاور نیز فراهم می‌شود.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی فارس، شاهرخ شجری بیان کرد: استان فارس یکی از قطب‌های تولید مرغ در کشور است که در شرایط عادی علاوه بر نیاز داخلی  بخشی از نیاز استان‌های مجاور نیز تامین می‌کند اما متاسفانه در شرایط فعلی بی نظمی و بی انضباطی در طول شبکه توزیع گوشت مرغ از تولید تا عرضه باعث شده که در تامین مرغ مردم اخلال ایجاد شود.

  شجری با اشاره به اینکه کشور در شرایط سخت اقتصادی قرار دارد، عنوان کرد: نهاده و خوراک‌های دامی با ارز ۴۲۰۰ تومانی به سختی تامین شده و در قیمت مصوب مرغ سود همه عوامل دیده شده است. با ایجاد زنجیره‌های عرضه در بخش کشاورزی به ویژه در حوزه طیور و تولید قراردادی از نوسانات تولید جلوگیری و شبکه توزیع نظام‌مند می‌شود که انتظار می‌رود اتحادیه‌ها در این زمینه ایفای نقش کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه در چند روز اخیر از کل زنجیره تولید و عرضه مرغ از قبیل مرغداری‌ها، کشتارگاه‌ها و  فروشگاه‌های استان بازدید داشته است، گفت: تخلفانی شامل فروش مرغ بالاتر از نرخ مصوب و یا قطعه بندی در بعضی از فروشگاه‌ها و عدم نصب قیمت مصوب مشاهده شد که قطعا از طریق مراجع قضایی با متخلفین برخورد می‌شود.

پاسخ دادن