مرگ رهبر کره شمالی؟

دقایقی پیش معاون ریاست تلویزیون ماهواره ‌ای HKSTV هنگ‌کنگ از مرگ رهبر کره شمالی خبر داد.

تهران – اقتصادبرتر – ۶ اردیبهشت ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر دقایقی پیش معاون ریاست تلویزیون ماهواره ‌ای HKSTV هنگ‌کنگ از مرگ رهبر کره شمالی خبر داد.

این خبر از سوی مقامات کره شمالی تایید و یا تکذیب نشده است.

خبرگزاری رویترز در یک گزارش اختصاصی به نقل از سه منبع خود می‌گوید این هیات که شامل پزشکان متخصص می‌شود، برای مشورت با مقام‌های کره شمالی به این کشور سفر کرده‌اند.

معلوم نیست اعزام این هیات از مقامات و پزشکان چینی ارتباطی با سلامت رهبر ۳۶ ساله کره شمالی داشته باشد یا نه.

وزارت امور خارجه چین هنوز واکنشی به این گزارش‌ها نشان نداده است.

از مدت‌ها پیش شایعه‌هایی در مورد سلامت رهبر کره شمالی مطرح بوده است و این دفعه اول نیست که او برای مدتی در انظار عمومی مشاهده نمی‌شود. در موارد قبلی، آقای اون برای مدت حداکثر سه هفته دیده نشد.

گفته شده رهبر کره شمالی دارای مرض قند، فشار خون، اسید اوریک و چربی خون بالا است.

کیم جونگ-اون در مراسم رسمی بزرگداشت سالروز تولد پدر بزرگش در روز ۱۵ آوریل غایب بوده و این غیبت به شایعه‌ها دامن زده است. او از ۱۲ آوریل به این سو دیده نشده است.

هیاتی شامل اعضای بلندپایه دپارتمان بین‌المللی حزب کمونیست چین که زیر نظر کمیته مرکزی حزب فعالیت می‌کند، روز پنجشنبه از پکن به کره شمالی سفر کرد. این نهاد در چین، مسئول تنظیم روابط با کره شمالی است.

یک سایت خبری مستقر در سئول، پایتخت کره جنوبی ۱۲ آوریل در گزارشی به نقل از یک منبع بی‌نام در کره شمالی از بهبودی حال رهبر کره شمالی پس از انجام عمل جراجی قلبی عروقی خبر داد.

مقامات کره جنوبی و چین، گزارش‌های منتشره در مورد وخامت حال کیم جونگ اون را رد کردند و مقام‌های کره جنوبی گفتند هیچ نشانه‌ای مبنی بر فعالیت‌های غیرعادی در کره شمالی ناشی از وخامت احتمالی حال رهبر آن مشاهده نشده است.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا نیز گزارش‌های منتشر شده را کم اهمیت خواند و گفت به نظر او این گزارش‌ها “نادرست” هستند. او از گفتن این که آمریکا با مقامات کره شمالی تماس داشته، خودداری کرد.

یک منبع در کره جنوبی به خبرگزاری رویترز گفته است کیم جونگ اون زنده است و به زودی در ملاعام دیده خواهد شد. این منبع در مورد وضعیت فعلی رهبر کره شمالی و حضور هیات چینی اظهارنظری نکرد.

پ ن : فضا پیرامون کره مبهم هست وبرای اظهار نظر دقیق در این خصوص خیلی زود است …

۲۵ آوریل سالگرد تاسیس ارتش کره شمالی به دست کیم ایل سونگ، مراسم نظامی برگزار خواهد شد، و فرصت خوبی است که کیم جونگ اون به شایعات پایان دهد!

ترور بیولوژیک رهبر کره شمالی

5 نظر از مردم

  1. مطمئنا خبر مرگش برای قریب به اتفاق مردم کشورش ودنیاخوشحال کننده است انشالله که قسمت بشودبرای بقیه دیکتاتورهای دنیا که حرف و درد مردمشان را نمیشنوند و فقط به فکر ساخت سلاح بیشتر و دشمنی باکل دنیاهستند

پاسخ دادن