اسنپ، را به «اوبِرِ» ایران می‌شناسند. یکی از سرویسهای ارسال راننده و جابجایی مسافر در شهر تهران است که چند وقتی است به صورت روزافزونی در حال رشد است. با استفاده از این نرمافزارهای موبایلی، میتوانید از میان رانندههایی که اعلام آمادگی کردهاند و در اطراف مبدا مورد نظر شما هستند استفاده کنید. 

تهران- اقتصاد برتر- 10 بهمن 95

1 – کولر همیشه روشن باشد، مگر این‌که نخواهید.

طبق قوانین اسنپ، راننده موظف است که کولر بزند و برای این‌کار هیچ گاه مبلغی اضافه‌تر نگیرد. اگر دیدید که یک راننده تاکسی اسنپ، قصد ندارد کولر بزند اما شما مایل به استفاده از آن هستید، تعارف نداشته باشید. درخواست کولر بکنید، همواره آن‌ها به این سخن گوش می‌کنند، حتی مواردی روایت شده که علیرغم تمایل مسافر هم به مشتری‌مداریِ اجباری روی آورده‌اند.

2 – امکان رای‌دادن منفی به راننده دارید

هر مشکلی که در مسیر داشتید، در ابتدای کار بکوشید از طریق مذاکره حل کنید، در غیر این صورت، پس از اتمام سفر از طریق اپلیکیشن می‌توانید رای پایینی به راننده بدهید و این در کارنامه او ثبت خواهد شد. اما بهتر است که واقعا رای‌ها را بر اساس صداقت بدهید تا نتیجه بهتری در درازمدت در این سرویس و سرویس‌های مشابه دیگری که از راه رسیده یا خواهند رسید بگیرید.

3 – مسئولیت [تقریبا] هیچ‌چیز را بر عهده نمی‌گیرد

اسنپ، قوانین و مقرراتی دارد که با نصب آن، موافقت خود را اعلام کرده‌اید. از جمله این قوانین که کمی ظالمانه هم ممکن است به نظر بیاید این است که «اسنپ هیچ مسئولیتی در قبال مشکلاتی که ممکن است در نتیجه استفاده از سرویس اسنپ توسط یک کاربر، برای کاربران یا افراد دیگر ایجاد شود از جمله از بین رفتن داده‌ها،‌مصدومیت‌هایی که به افراد وارد می‌شود یا صدمه‌هایی که به دارایی‌های افراد وارد می‌شود به عهده ندارد و هیچ تضمینی در خصوص کیفیت سرویس، کیفیت و سلامت خودرو، زمان ارائه سرویس و یا کیفیت و سلامت محصولاتی که با استفاده از سرویس‌های اسنپ خریداری شود ارائه نمی‌دهد.»

4 – نقشه‌های گوگل، بعضی وقت‌ها در هاله‌ای تقدس و بعضی اوقات، شیطانی‌اند

مدتی کوتاه از تبدیل نقشه‌های خود اسنپ به نقشه‌های گوگل می‌گذرد. راننده‌هایی در این سرویس وجود دارند که تقریبا به نقشه‌های گوگل ایمان دارند. از طرف دیگر، برخی دیگر، این نقشه‌ها و اطلاعات ترافیکی آن را به هیچ چیز نمی‌گیرند. در هر دو صورت ممکن است با راننده به مشکل بر بخورید. مثلا برای آمدن از سیدخندان به خیابان بهشتی، مجبور شوید بزرگراه‌های صیاد شیرازی و امام علی (ع) را هم گز کنید. یا برخلاف اطلاعاتی که نقشه‌ها از ترافیک سنگین خبر می‌دهند، به دلیل این‌که این نقشه‌ها را قبول ندارند، در ترافیک گیر کنید. کمی مدارا و تحمل خود را بالا ببرید، اسنپ‌سوار با رخش سفید بالاخره شما را می‌رساند.

5 – پلاک خودرو را چک کنید

این مورد چندان شایع نیست اما اتفاق می‌افتد. موقعی که ماشین را می‌گیرید و تاکسی شما مشخص می‌شود نام راننده، نوع خودرو و پلاک آن به شما اعلام می‌شود. بهتر است همیشه مراقب باشید که خودرویی با همان پلاک به دنبال شما بیاید. ممکن است بهانه تغییر خودرو، قرض کردن آن یا چند خودرو داشتن راننده باشد، ممکن است پسری با ماشین پدرش یا فردی دیگر با ماشین دوستش به دنبال شما آمده باشد و مشکلی برایتان پیش نیاید، اما چرا از این اهرم خیال‌جمع‌کننده غافل شویم؟ بهتر است پیش از سوار شدن حتما آن را با خود اسنپ چک کنید، چرا؟ چون طبق پنج سوم همین مطلب، اسنپ مسئولیت زیادی بر عهده نمی‌گیرد، چه برسد که معلوم شود خودرو با پلاکی دیگر است.

 

شماره تلفن های اسنپ هم به شرح زیر است:

دفتر مرکزی

آدرس: میدان ونک، بزرگراه حقانی، نرسیده به جهان‌کودک، پ. ۶۳، ط. ۴
تلفن: ۹۷ ۶۶ ۸۷ ۸۸ – ۰۲۱
فکس: ۸۸ ۴۷ ۷۷ ۸۹ – ۰۲۱
پست الکترونیکی : info@snapp.cab

4 نظر از مردم

  1. یکی به داد این خیابونای تهران برسه … اسنپ باعث انفجار ترافیکی شده …برای اینکه متوجه عمق این فاجعه شین کافیه دو اپلیکیشن اسنپ و تبسی رو نصب کنید و هررررر جا که رفتین اپلیکیشن ها رو باز کنید تا متوجه شین همواره در هر خیابانی بیش از 50 ماشین اسنپ و تبسی در حال پرسه زدن و چرخیدن هستن !!!

    • ولی قربان اسنپ خیلی برای مردم با صرفه هستش و بسیار ماشین ها از آژانس رفتارشان بهتر است و هیچوقت نبود ماشین دیگه مشکلی نیست. به نظر من که خیلی عالی بوده اسنپ و باید کلا آژانس ها جمع بشوند چون سیستم سنتی و سود هر کدام از آژانس ها در سال 2017 یه مقدار غیر منطقیه!

  2. باسلام و خسته نباشید
    اسنپ را باید جزو تشکرات روزانه قرار داد راننده های با تربیت با معرفت مردم دوست وخوش مرام دارد وگزینه امتیاز دهی عالیه آیا بد رفتاری راننده آژانسی را میتواند نمره دهید آیا کسی به شکایت شما گوش و رسیدگی میکند ولی رانندگان اسنپ را می تونید با امتیاز تشویق یا تنبیه کنید ورسیدگی درمورد را ببینید

  3. من توی شهرستان زندگی میکنم نزدیک مشهد.هر از گاهی به مشهد میرم و به نظر من تپسی ارزون تره ولی اسنپ خدماتش بهتره ولی بازم اول اسنپ بوده بعد تپسی اومده اسنپ بهتره
    عالیه اسنپ

پاسخ دادن