مسئول تعطیلی مراکز اسقاط خودرو کیست ؟

مسئول تعطیلی مراکز اسقاط خودرو کیست ؟

مصطفی جودی عضو هیات‌ مدیره انجمن صنفی مراکز اسقاط و بازیافت از تجمع اعتراض آمیز مدیران مراکز اسقاط خودرو مقابل ستاد مدیریت حمل‌ و نقل و سوخت خبر داد و گفت: علت عمده این تجمع که چند روز پیش برگزار شد پاسخگو نبودن مدیران ستاد در برابر مشکلاتی است که برای این صنف ایجاد شده است .

تهران – اقتصادبرتر – ۲۲ خرداد ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر ، جودی گفت : زمانی که ستاد مدیریت حمل‌ و نقل و سوخت به عنوان ناظر عالی دولت و مسئول نوسازی ناوگان فرسوده سال های طولانی به مسائل صنف و این تشکل توجهی نکرده و خود را کنار کشیده است و حتی ملاقات جدی ای با اعضای این صنف برای حل مشکلات آنان ندارد ، طبیعی است کار به اینجا بکشد.

وی گفت قبلا ستاد صفحه ای اینترنتی ایجاد کرده بود که همه گواهی های مراکز در آن صفحه ثبت شود و از طریق این صفحه به واردکنندگان منتقل می شد اما مدت دو سال است که این صفحه به کلی غیر فعال است و امکان هیچگونه ثبتی در آن وجود ندارد. وی گفت: از ۱۵ خرداد به خواست چند نفر از مراکز که در مورد کیفیت صدور گواهی و سایر فعالیت ها حرف و حدیث هایی داشتند بالاخره صفحه سایت اینترنتی ستاد را باز کردند که اشخاص مورد نظر اقدام به ثبت و انتقال گواهی های خود کنند و پس از چند ساعت مجدد صفحه بسته شده است. جودی گفت : با وجود سرمایه گذاری سنگین در این حوزه فعالان صنف مراکز اسقاط مدت هاست بیکار هستند و سرمایه آن ها رو به نابودی است و در آستانه ورشکستگی کامل قرار گرفته اند. هیچ مرجعی هم برای حمایت و پاسخگویی به مشکلات آنها وجود ندارد و مسئولین از مسئولیت خود شانه خالی می کنند. عضو هیات‌ مدیره انجمن صنفی مراکز اسقاط و بازیافت با تاکید بر اینکه به ناحق و در سایه سوء تدبیر ستاد و با وجود صفوف طولانی ثبت گواهی ها در این حوزه، فضا را برای افراد معدودی باز کنند کار پسندیده ای نیست و به دور از انصاف و اخلاق است گفت: باید در این رابطه شفاف سازی انجام شود زیرا مشکل قانونی صفحه حل شده است . جودی گفت : پس از گذشت ۹ ماه از تصویب دستورالعمل نحوه تاسیس مراکز اسقاط در راستای قانونمند شدن آن ، که به امضای معاونین وزارت صنعت، معدن و تجارت ، وزارت راه و شهرسازی ، محیط زیست و پلیس راهور رسیده است ، ستاد از اجرای دستورالعمل استنکاف می کند. وی گفت: مدت هاست ستاد طرح و برنامه مشخصی در راستای ایجاد ظرفیت برای فعالیت مراکز اسقاط در سراسر کشور ارائه نداده است که نتیجه آن بیکاری و انباشت زیان مراکز و نابودی سرمایه های این بخش و فشار بر فعالین این حوزه شده است.

  • عدم اجرای صحیح قانون مراکز اسقاط خودرو

معاون ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور گفت: قانون مربوط به مراکز اسقاط و گواهی اسقاط خودرو به درستی اجرا نشده است.

علیرضا احمدی معاون ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت در حاشیه تجمع نمایندگان مراکز اسقاط خودرو در مقابل ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت کشور گفت : اجرا نشدن این قانون به دو شاخصه باز می‌گردد نخست این که محل مصرف کل گواهی‌های صادره در سنوات اخیر، در بحث واردات و تولیدات داخل بوده است. وی با بیان اینکه تولیدات داخل به دلایلی و با پیشنهاد وزارت صمت به هیئت وزیران و برای حمایت ازتولید داخل از بحث اسقاط خودرو معاف شدند، گفت: از سوی دیگر به علت تصمیمات اتخاذ شده واردات خودرو هم قطع شد. احمدی گفت : مراکز اسقاطی که سرمایه گذاری کرده و خودرو‌هایی را اسقاط کرده بودند گواهی خودرو‌های اسقاط شده در مراکز تجمیع شد و این مشکل زمانی شدت گرفت که تعداد گواهی‌هایی که در صفحات اسقاط مراکز وجود داشت بسیار زیاد شد. وی تفاوت قیمت و افزایش قیمت خودرو‌های داخل را از دیگر مشکلات پیش روی اسقاط خودرو بیان کرد و گفت: مصوبه‌ای که دولت برای از رده خارج کردن خودرو‌های فرسوده لحاظ کرده بود، یک میلیون تومان بود در حالی که اکنون و در بازار فعلی، پیکان مدل ۶۰ هم با یک میلیون تومان به فروش نمی‌رسد. معاون ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور به مشکل اخیر مراکز اسقاط خودرو در خصوص انتقال هشت هزار گواهی اسقاط اشاره کرد و افزود: این گونه بوده که صفحه چند مرکز اسقاط باز شود بلکه کل صفحات مراکز اسقاط سراسر کشور باز شد. وی گفت: مشکل که مراکز داشتند تعداد گواهی‌هایی بود که به صفحه تجمیع منتقل شده بود که از میان ۸۰ هزار گواهی، ۲۳ هزار گواهی به این صفحه اضافه شده بود. احمدی افزود: ما در حال بررسی هستیم که بدانیم از چه طریقی می‌توان این گواهی‌ها را به صفحه‌های خود برگردانیم وبررسی کنیم که این مشکل به چه نحوی قابل حل است.

  • بازگشایی سایت در روز تعطیل غیر قانونی بود

رئیس انجمن صنفی مراکز اسقاط خودرو گفت: باز شدن سایت انتقال گواهی اسقاط خودرو به وارد کنندگان و منتقل کردن هشت هزار گواهی از سوی تعداد انگشت شماره این مراکز آن هم در روز تعطیل غیر قانونی بود. محمدحسین گودرزی افزود: انجمن صنفی مراکز اسقاط خودرو با ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور تفاهم نامه‌ای را مبنی بر برون سپاری کلی کار امضاء کردن و مقرر شد صنف، گواهی اسقاط را در یک صفحه تجمیع کند و از این طریق به فروش برساند تا عدالت میان مراکز رعایت شود. وی با بیان اینکه این روال مدت‌ها ادامه داشت، گفت: در سالروز ارتحال امام راحل متوجه شدیم که ساعت ۱۰ صبح سایت انتقال گواهی اسقاط باز شده و تعدادی از مراکز خاص توانستند از آن استفاده کرده و اکثر مراکز به علت اینکه از باز شدن سایت اطلاعی نداشتند از این انتقال عقب ماندند. گودرزی افزود: بیشتر مراکز اسقاط خودرو به علت اینکه برگه‌های اسقاط به صحفه تجمیع منتقل کرده بودند نمی‌توانستند حتی با باز شدن سایت، از آن استفاده کنند. وی گفت: مرکزی که گواهی‌ها خود را به صحفه تجمیع منتقل کرده بود نمی‌توانست از آنجا خارج کند و کار انتقال به واردکنندگان خودرو را انجام دهد. رئیس انجمن صنفی مراکز اسقاط خودرو با بیان اینکه اکثر مراکز اسقاط خودرو ازاین بازار عقب ماندن افزود: با این اقدام ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور، عدالت رعایت نشده و امیدواریم هرچه سریعتر، موضوع از طریق وزارت راه و شهرسازی پیگیری و به نتیجه برسد.

پاسخ دادن