مسائل صنعت خودرو باید با دیدگاه بلندمدت نگریسته شود

مسائل صنعت خودرو باید با دیدگاه بلندمدت نگریسته شود

امیرحسن کاکایی  – استاد گروه مهندسی خودروی دانشگاه علم و صنعت –  در عمل به منویات رهبر معظم انقلاب، مسائل صنعت خودرو و سایر صنایع باید با دیدگاه بلندمدت نگریسته شود، هرچند عمل به آنها نیازمند برنامه‌ریزی‌های کوتاه‌مدت است.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۰ شهریور ۹۹

رهبر معظم انقلاب در سخنرانی اخیر خویش به مناسبت فرا رسیدن هفته دولت به نکات ظریف و کلیدی اشاره کردند، به‌ویژه آنجا که فرمودند «به سال آخر دولت نباید به عنوان وقت اضافه نگریسته شود»، به مثابه برنامه‌ریزی‌های بلندمدت است.

وقتی می‌خواهیم کشور درست شود و هدف اعتلای کشور باشد، باید نگاه و فکر بلندمدت بوده، اما عمل به برنامه‌ها باید در کوتاه‌مدت اتفاق بیافتد. به‌طور خاص، خودروسازی، صنعتی است که حداقل زمان برای نتیجه‌گیری در آن چهار سال است و برنامه‌ریزی برای نتیجه‌گیری دست‌کم ۱۰ سال زمان نیاز دارد. به‌طور مثال «کارلوس گوسن» مدیرعامل رنو- نیسان که در ابتدای حضور در ژاپن برای نجات گروه خودروسازی نیسان، خواستار چهار سال زمان شد، آن هم در کشوری که همه نیروها فرمانبردار بوده و عالی کار می‌کنند و در نهایت موفق شد با برنامه‌ریزی چند ساله بالاترین نسبت سود به سرمایه را در بین شرکت‌های خودرویی جهان کسب کند.

خودروسازی، صنعتی جمعی است که دست کم بین ۶۰۰ تا یک‌هزار شرکت باید مثل ساعت با هم کار کنند تا خودرو به تعداد مناسب تولید شود و هر گونه تاخیر سبب می‌شود تا کار به درستی پیش نرود. خودروسازی یکی از صنایع پیشرفته ایران است، اما در زنجیره آن برخی‌ لنگ می‌زنند و به حلقه‌های ضعیف بی‌توجهی شده است. به دلیل تحریم این صنعت آمریکایی‌ها در دو سال گذشته به دنبال ایجاد گلوگاه‌هایی در خودروسازی ایران بودند ما نیز باید گلوگاه‌های تولید را شناسایی و هرچه زودتر نسبت به رفع آنها اقدام کنیم. نبود سرمایه کافی و برخوردار نبودن از برخی فناوری‌ها، دو مشکل اساسی صنعت خودروسازی ایران است که نظامی‌ها می‌توانند در برخی موارد به یاری این صنعت بشتابند. صنایع نظامی در آمریکا و اروپا نیز پیشرو در امر فناوری هستند اما خودرو تولید نمی‌کنند، در عوض، فناوری‌هایی که به آنها دسترسی دارند را تحت روابطی در اختیار سایر صنایع پایین‌دستی نظیر خودروسازی‌ها، لوازم‌خانگی، تلفن‌همراه و غیره قرار می‌دهند. البته این رابطه یک‌شبه حاصل نمی‌شود، بلکه در وهله نخست یک دیدگاه بلندمدت نیاز داشته و پس از آن باید نحوه اخذ اطلاعات از نظامی‌ها و اجرایی کردن و رسانیدن آن به تولید انبوه را یاد گرفت که نیازمند همفکری، تعامل بلندمدت، آرامش، یک‌دلی و یک‌رنگی است.

سیاست قیمت‌گذاری دستوری خودرو که به بهانه کنترل بازار اجرایی شده، نه تنها بازار را کنترل نکرده، بلکه توانی نیز برای خودروساز باقی نگذاشته است. اگر بر فرض صنایع نظامی بتوانند در برخی موارد با صنعت خودرو و قطعه‌سازی همکاری کنند، در ادامه نمونه‌سازی‌ها، تست و تولید انبوه قطعات و فناوری‌ها نیازمند نقدینگی است. به نظر می‌رسد یکی از اشاره‌های رهبر معظم انقلاب در سخنان‌شان به موضوع «آرامش» بود، زیرا این روزها افراد زیادی را می‌بینیم که طوری وانمود می‌کنند که انگار کار زیادی انجام می‌دهند. اگر بر فرض صنایع نظامی بتوانند در برخی موارد با صنعت خودرو و قطعه‌سازی همکاری کنند، در ادامه نمونه‌سازی‌ها، تست و تولید انبوه قطعات و فناوری‌ها نیازمند نقدینگی است. تحقق این مهم و نظایر آنها نیازمند شجاعت تصمیم‌گیران کلان کشور است و فقط به تصمیم گیری مدیران صنایع باز نمی‌گردد. به نظر می‌رسد فرمایشات رهبر معظم انقلاب، حاوی نصایح عمیقی به همه سیاست‌گذاران و مجریان امور بود تا با شجاعت و نه با هیجان به مسائل نگاه کنند.

پاسخ دادن