مسمومیت ۹۲ نفر بر اثر مصرف مشروبات الکلی در سیرجان

در پی مصرف مشروبات الکلی دست‌ساز ۹۲ نفر در شهرستان سیرجان مسموم شده و ۵ نفر جان باختند.

تهران – اقتصاد برتر – ۲ مرداد ۹۶

در پی مصرف مشروبات الکی دست‌ساز از عصر پنجشنبه ۲۹ تیرماه تا عصر امروز ۹۲ نفر بر اثر مسمومیت به مراکز درمانی شهرستان سیرجان استان کرمان مراجعه کرده‌اند.

 یک مقام مسئول درمانی در شهرستان سیرجان در این‌باره گفت: ۴ نفر بر اثر مسمویت فوت شده‌اند و حال ۳ نفر وخیم است و ۴۳ نفر در بیمارستان بستری هستند.

او ادامه داد: ۲۶ مورد در بیمارستان امام رضا(ع) و ۱۷ مورد در بیمارستان دکتر غرضی شهرستان سیرجان بستری هستند که خوشبختانه وضعیت آنها نگران کننده نیست.

آمار فوتی‌های ناشی از مصرف الکل در سیرجان ۳ نفر است/۳۰ نفر دیالیز شدند

همچنین فرماندار سیرجان در تشریح آمار مسمومیت‌های ناشی از مصرف الکل در این شهرستان گفت: اکنون در بیمارستان‌های شهرستان ۴۸ نفر بستری هستند، ۳۰ نفر دیالیز شدند، سه نفر فوت شدند و سه نفر نیز حالشان وخیم است.

منصور مکی‌آبادی امروزگفت در سیرجان در تکمیل آمار مسمومیت ده‌ها نفر به‌دلیل مصرف مشروبات الکلی در این شهرستان اظهار داشت: اکنون در بیمارستان‌های شهرستان ۴۸ نفر بستری هستند.

فرماندار سیرجان با بیان اینکه ۳۰ نفر نیز دیالیز شدند، بیان داشت: یک نفر به کرمان اعزام شده است و سه نفر حالشان وخیم هست و سه نفر هم فوتی داشته‌ایم.

۷۸ مسموم دیگر دچار عارضه‌هایی از قبیل آسیب دیدن کلیه و بروز مشکلات بینایی شده‌اند.

به گفته این مقام مسئول آنچه از شواهد برمی‌آید همگی این افراد مشروبات الکلی را از یک محل تهیه کرده بودند و در مناطق مختلف سیرجان پراکنده بودند.

تکمیلی/مرگ ۵ نفر بر اثر مصرف متانول در سیرجان

پیر حسین کولیوند اعلام کرد: ۹۹ نفر در سیرجان بر اثر مصرف متانول، دچار مسمویت شده‌اند.

سرپرست سازمان اورژانس کشور با اعلام این خبر گفت: ۹۹ نفر در سیرجان دچار مسمومیت با متانول شده‌اند و تاکنون ۵ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

وی اظهار کرد: به دنبال مسمومیت ۹۹ نفر از اهالی سیرجان در اثر مصرف متانول در حال حاضر ۳۵ بیمار در بیمارستان بستری هستند.

به گفته کولیوند، متاسفانه ۵ نفر جان خود را از دست دادند و ۵۹ نفر بعد از درمان از بیمارستان مرخص شدند.

فروش و مصرف مشروبات الکلی در ایران ممنوع است. با این حال همه ساله تعداد زیادی در اثر مصرف مشروبات الکلی تقلبی جانشان را از دست می‌دهند. سال گذشته اعلام شد “شرب خمر” پنجمین جرم رایج در بین نوجوانان تهرانی است.

*ایلنا

پاسخ دادن