مسکو ۶۰ دیپلمات آمریکایی را از روسیه اخراج می کند

وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد کشورش کنسولگری آمریکا در سن‌پترزبورگ را تعطیل خواهد کرد و مسکو ۶۰ دیپلمات آمریکایی را از روسیه اخراج می کند.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۰ فروردین ۹۷

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک ،وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد کشورش کنسولگری آمریکا در سن‌پترزبورگ را تعطیل خواهد کرد و مسکو ۶۰ دیپلمات آمریکایی را از روسیه اخراج می کند.

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه گفت: لندن از ما خواسته بود که به مسموم کردن اسکریپال و دخترش اعتراف یا اذعان کنیم که کنترل خود را بر روی مواد شیمیایی مان از دست داده ایم که هر دو مورد یاوه گویی است.

وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد کشورش کنسولگری آمریکا در سن‌پترزبورگ را تعطیل خواهد کرد. مسکو ۶۰ دیپلمات آمریکایی را از روسیه اخراج می کند.

روسیه اعلام کرد به همان تعدادی که دیپلمات‌هایش از آمریکا و دیگر کشورها اخراج شدند، دیپلمات‌های این کشورها را اخراج خواهد کرد.

سرگئی لاوروف همچنین گفت که نود درصد از ریف دمشق به تسلط نیروهای ارتش سوریه در آمده است.

وی با تاکید بر حفظ احترام حاکمیت خاک سوریه اعلام کرد که برای اعزام کمیته ای از سوی سازمان ملل متحد به شهر رقه سوریه نیز با دولت سوریه توافق شده است.

لاوروف افزود: ما در حال بررسی تشکیل کمیته قانون اساسی در سوریه هستیم و این امر باید هر چه سریعتر به نتیجه برسد.

عقب نشینی کاخ سفید

­یک مقام بلندپایه در کاخ سفید روز پنجشنبه اعلام کرد درهای آمریکا به روی دیپلمات های جدید روسیه باز است.

این مقام مسئول در کاخ سفید با اشاره به این که درهای آمریکا به روی دیپلمات های جدید روسیه باز است گفت: «هیچ محدودیتی برای تعداد دیپلمات های جدید روسیه برای حضور و فعالیت در آمریکا وجود ندارد.»

وی در واکنش به سوالی درباره امکان حضور دیپلمات های جدید روس در آمریکا افزود: درهای آمریکا باز است.

این مقام اظهار داشت برای تعداد دیپلمات های روس جدیدی که می توانند به آمریکا اعزم شوند هیچ محدودیتی وجود ندارد.

* صداوسیما

پاسخ دادن