مسیر ترخیص کالا از گمرک چگونه است؟

آشنایی با روند ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) به شما کمک می‌کند تا بیشتر با روندهای اداری و تشریفات گمرکی آشنا شوید و بدین وسیله سریع‌تر کالاهای خود را از گمرک ترخیص نمائید.

تهران- اقتصادبرتر- اقتصادبرتر- ۰۹ آذر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، برای ترخیص هر گونه کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) همچون سایر گمرکات کشور باید در ابتدا مجوزها و اسناد و مدارک لازم برای این کار را تهیه و جمع آوری کنید. از جمله اسناد، مدارک و مجوزهای لازم در این زمینه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
بارنامه
قبض انبار
مجوزهای واردات کالا به کشور
مجوزهای ترخیص کالا از گمرک
پروفرما یا پیش فاکتور
پکینگ لیست
گواهی مبدا
کارت بازرگانی
و سایر مجوزهای لازم در زمینه واردات و ترخیص کالا از گمرکات کشور

در زمینه چگونگی انجام مراحل ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) باید بگوییم که تمامی مراحل همچون سایر گمرکات کشور انجام شده و شامل یکسری روندها و تشریفات خاص گمرکی می‌باشد که بهتر از پیش از مراجعه به گمرک با این مراحل آشنا باشید یا با افراد با تجربه در این زمینه مشورت نمائید؛ اما به طور کلی مراحل ترخیص کالا از این گمرک را می‌توان در موارد زیر تشریح نمود:

در ابتدا کالاها از کشور خریداری شده یا مبدا بارگیری شده و به وسیله وسایل نقلیه هوایی به مقصد یا فرودگاه امام خمینی (ره) ارسال می‌شوند.

کالاها به صورت هوایی وارد مرزهای کشور شده و در گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) توسط انبارداران و مأموران اداره گمرک تخلیه می‌شوند.

کالاها به منظور نگهداری به انبارهای فرودگاه منقل شده و تا زمان اتمام مراحل قانونی ترخیص در انبار نگهداری می‌شوند.

ترخیص کار کالا با جمع آوری اسناد و مدارک مورد نیاز می‌تواند به اداره گمرک مراجعه کرده و کالاها را در مدت ۲ الی ۳ روز پس از ورود به گمرک ترخیص نماید.

بعد از تأیید کارشناس و پرداخت هزینه‌های گمرکی، پروانه خروج صادر شده و کالاها به ترخیص کار تحویل داده می‌شوند.

 

پاسخ دادن