مسیر هموار صعود طلا در اثر تداوم جنگ تجاری

آخرین وضعیت بازار: حبس دلار و سکه در بازه محدود

طلا یک مسیر مستقیم به سمت ۱۶۰۰ دلار در هر اونس را انتخاب کرده است، زیرا بدتر شدن جنگ تجاری بین چین و امریکا به چشم انداز رشد اقتصاد جهان خسارت وارد کرده است.

تهران – اقتصاد برتر – ۶ شهریور ۹۸

طلا یک مسیر مستقیم به سمت ۱۶۰۰ دلار در هر اونس را انتخاب کرده است، زیرا بدتر شدن جنگ تجاری بین چین و امریکا به چشم انداز رشد اقتصاد جهان خسارت وارد کرده است و باعث تقویت تقاضا برای مکان های امن سنتی شده، در حالیکه دارایی های با ریسک بالای سهام در رنج و عذاب هستند.

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از بلومبرگ، دوشنبه ۲۶ اگوست ، قیمت های طلای بازار فیوچرز ۱.۸ درصد رالی قیمتی ثبت کرد و در بازار کومکس تا ۱۵۶۵ دلار در هر اونس صعود کرد که بهترین قیمت از ۲۰۱۳ بود. نقره هم در بازار جذاب بود و رشدی ۲.۱ درصد داشت و این روند صعود ابتدای مبادلات هفتگی در ادامه رالی روز جمعه بود.

طلا یکبار دیگر انعطاف پذیری خود را به عنوان مکان امن سرمایه در زمان بحران ها نشان داد و تحت تاثیر درگیری تجاری و روند تلافی های واشنگتن-پکن بیش از ۲۰ درصد رشد قیمت داشته است.

روز جمعه هر دو طرفِ درگیر، یک درگیری و تنش جدید را به لیست خود اضافه کردند و طی انتهای هفته، ترامپ مسیر واکنش های سخت خود را ادامه داد. جنگ تجاری باعث صدمه دیدن چشم انداز رشد اقتصادی جهان شده و همچنین احتمال مشاهده کاهش نرخ بهره ای اضافی توسط فدرال رزرو را تقویت کرده است.

گروه بانکی استرالیا و نیوزلند عنوان کرد: در حالیکه اغلب کالاهای خام و مواد اولیه در بازارها با افت قیمت رو به رو شده اند، فلزات گرانبها در بخش جذاب بازار قرر دارند، زیرا قیمت های طلا در بالاترین رالی قیمتی هستند.

سیاست گذاران فدرال رزرو با پرونده ای رو به رو هستند که تحت تاثیر آن افزایش تنش تجاری باعث خسارت و مسموم شدن اقتصاد جهانی می شود و تحت تاثیر آن انجام کارها و وظایف شغلی برای این سیاست گذاران مشکل خواهد شد. روز دوشنبه نرخ سود اوراق ۱۰ ساله خزانه داری امریکا به سطح ۱.۴۶۹۵ درصدی سقوط کرد که کمترین سطح از اگوست ۲۰۱۶ بود.

قیمت طلای مبادلات فیوچرز بازار سنگاپور ( ۴ ساعت پیش ) در سطح ۱۵۵۳.۳۰ دلاری قرار داشت .

بر اساس آمارهای بررسی شده در حالی که رالی قیمت های طلا در حال افزودن به سرعت خود است، سرمایه گذاران وارد بازار صندوق های سرمایه گذاری با پشتوانه طلای جهان شده اند که این مورد باعث ثبت بالاترین حجم ذخایر از ۲۰۱۳ شده است و در حال ثبت سومین ماه متوالی افزایش حجم ذخایر هستیم.

هلن لو ، تحلیلگر ارشد در ارگونات سکیوریتی گفت تا زمانیکه سرمایه گذاران به دنبال مکان های امن سرمایه هستند و فدرل رزرو هم نرخ بهره های بیشتری را کاهش می دهد، روند صعود طلا ادامه خواهد داشت.

در این بین استهلاک ارزها هم ( افت ) منجر به حرکت به سمت تنوع بخشی سبد دارایی ها می شود و به طور کلی شاهد خروج سرمایه از بازار دارایی های با ریسک بالا و ورود آن ها به بازار طلا و یا سهام مرتبط با طلا خواهیم بود.

پاسخ دادن