مسی پردرآمدترین بازیکن فوتبال ۲۰۲۰ جهان

نشریه اقتصادی فوربس در آمریکا که به صورت سالانه لیستی از پردرآمدترین بازیکنان فوتبال جهان را منتشر می‌کند، رده‌بندی سال ۲۰۲۰ خود را اعلام کرده است.

تهران- اقتصادبرتر- ۲۶ شهریور ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از فوربس،  لیونل مسی و کریستیانو رونالدو در صدر این لیست قرار گرفته‌اند. این دو رقیب که در طول یک دهه گذشته فوتبال دنیا را تحت تاثیر قرار داده‌اند تنها بازیکنانی در جهان هستند که در طول دوران ورزشی خود از مجموع درآمد یک میلیارد دلار فراتر رفته‌اند.

در این فهرست لیونل مسی از تیم فوتبال بارسلونا با ۱۲۶ میلیون دلار درآمد در سال رتبه نخست را از آن خود کرده است. این ستاره آرژانتینی که از سال ۲۰۰۵ به بارسلونا پیوسته است در سال گذشته ۹۲ میلیون دلار حقوق گرفته است و ۳۴ میلیون دلار نیز از بخش جانبی و تبلیغات نصیب او شده است.

در پی او کریستیانو رونالدو مهاجم پرتغالی تیم یوونتوس ایتالیا با ۱۱۷ میلیون دلار درآمد سالانه قرار گرفته است.

رونالدو که صفحاتش در شبکه‌های مجازی بیش از ۴۵۰ میلیون نفر فالوئر دارند به صورت گسترده‌ای در تبلیغات تجاری فعال است و توانسته درآمدی ۴۷ میلیون دلاری را از این راه، در کنار حقوق ۷۰ میلیون دلاری سالانه‌اش، کسب کند.

در جایگاه سوم رده بندی فوربس نام نیمار ستاره فعلی باشگاه پاری سن ژرمن و تیم ملی برزیل به چشم می خورد. مهاجم پرجنجال و حاشیه ساز برزیلی با درآمدی ۹۶ میلیون دلاری این رتبه را به خود اختصاص داده است.

ستاره آرژانتینی دنیای فوتبال ثروتمندترین ورزشکار کنونی جهان است
در رده بعدی پس از نیمار، کیلین امباپه هم تیمی او در تیم پاری سن ژرمن قرار گرفته است. این استعداد دنیای فوتبال که متولد حاشیه‌های فقیرنشین پاریس است سه سال پیش با قراردادی ۲۱۵ میلیون دلاری به این باشگاه محبوب پایتخت آمد و اکنون سالانه ۲۸ میلیون دلار حقوق می‌گیرد.

قراردادهای جانبی همچون نایکی یا بازی‌های ویدئویی درآمدی ۱۴ میلیون یورویی را نصیب او کرده‌اند تا در مجموع سالانه ۴۲ میلیون دلار کسب کند.

محمد صلاح ستاره لیورپول با ۳۷ میلیون دلار، پل پوگبا بازیکن منچستر یونایتد با ۳۴ میلیون دلار، آنتوان گریزمن از بارسلونا با ۳۳ میلیون دلار و گرت بیل از رئال مادرید با ۲۹ میلیون دلار ، رابرت لواندوفسکی بازیکن لهستانی‌الاصل بایرن مونیخ با ۲۸ میلیون دلار وداوید د خیا دروازه‌بان منچستر یونایتد با ۲۷ میلیون دلار در رده‌های بعدی این فهرست ده نفری قرار گرفته‌اند.

پاسخ دادن