مشارکت ۴٫۵ میلیون نفری در سیتا

مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس از مشارکت بیش از ۴.۵ میلیون نفر در عرضه اولیه سهام سرمایه گذاری سیمان تامین، رکورد بی سابقه جهش ۶۶ هزار واحدی روزانه شاخص خبر داد.

تهران- اقتصادبرتر- ۱۴ تیر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ،روح اله دهقان به شبکه خبر گفت: با توجه به استقبال بیش از اندازه مردم برای خرید سهام عرضه اولیه سیمان تأمین در نماد “سیتا” تعداد مشتریان عرضه اولیه نسبت به سری قبل ۵۰ درصد افزایش یافته است.

وی افزود: در عرضه اولیه قبلی ۲٫۵ میلیون نفر و در عرضه اولیه قبل از آن هر کدام ۳ میلیون نفر مشارکت کردند و امروز بالغ بر ۵۰ درصد رشد در مشتریان خرید سهام عرضه اولیه سیمان تأمین مشاهده شده است. امروز شاخص کل بورس هم بیش از ۶۶ هزار واحد رشد کرده و به رکورد بی سابقه یک میلیون و ۶۱۲ هزار و ۸۸۹ واحد رسیده است.

این مقام مسئول ادامه داد: روند پرداخت در کارگزاری‌ها گرچه به کندی صورت می‌گیرد اما برخی کارگزاری‌ها نسبت به مشتریان متعهد شده‌اند که به ویژه در خرید سهام عرضه اولیه، اعتباری به مشتریان می‌دهند و بعداً مشتریان می‌توانند حساب را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ شارژ کنند. امروز سیستم پرداخت شاپرک گرچه مشکل داشته اما فکر می‌کنم تأثیری در عرضه اولیه سهام سیمان تأمین نداشته است.

دهقان درباره مشکل یکی از کارگزاری‌ها نیز توضیح داد: بعد از ایجاد مشکل برای کارگزاری آگاه یکی دو روز طول کشید تا سامانه‌های کارگزاری راه اندازی شود و اکنون عمده مشتریان برای خرید عرضه اولیه در آن کارگزاری توانسته‌اند خدمات مورد نیاز را دریافت کنند و سامانه‌های آن پایدار شده است.

براساس این گزارش، هنوز فرایند عرضه اولیه و کشف قیمت نهایی “سیتا” انجام نشده تا آمار خریداران این سهم مشخص شود.

*توقف ۵ نماد دارای صف خرید برای مجمع و افزایش سرمایه ۱۵۱۹ درصدی
در پایان معاملات امروز، ۵ نماد مثبت بورسی و دارای صف خرید برای برگزاری مجمع سالانه و فوق العاده بسته می شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پایان معاملات امروز، نماد شرکت های پارس خزر، بوتان، گل گهر و سایپا شیشه برای برگزاری مجمع سالانه و نماد فرآورده های نسوز پارس برای برگزاری مجمع فوق العاده بسته می شود.

براین اساس، “لخزر، لبوتان، کگل، کساپا” دوشنبه هفته جاری برای تصویب صورت های مالی و “کفپارس” برای افزایش سرمایه ۱۵۱۹ درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها، تصمیم گیری می کنند.

در جریان معاملات چهارشنبه شرکت های پارس خزر، بوتان، گل گهر، سایپا شیشه و فرآورده های نسوز پارس به ترتیب با رشد ۵ ، ۴٫۹ ، ۴٫۹ درصدی و اندک قیمت و صف خرید روبرو بوده اند.

 

پاسخ دادن