مشاور بایدن : پیروز شویم پرونده هسته ای ایران را می‌بندیم

جیک سالیوان مشاور سیاست خارجی جو بایدن نامزد انتخابات آمریکا گفت : آمریکا باید به توافق هسته ای با ایران بازگردد تا بتواند به حل اختلافات بین ایران و همسایگانش کمک کند.

تهران – اقتصاد برتر ۱۹ مرداد ۹۹

سالیوان در نشستی که توسط مرکز امنیت جدید آمریکا برگزار شد، گفت : فکر نمی کنم اوایل سال بعد هیچ چیز مغایر با یافتن راهی برای پیشبرد دیپلماسی هسته ای وجود داشته باشد. سالیوان که مدت‌ها است به بایدن مشاوره می‌دهد و اکنون به رهبری تیم سیاست خارجی او کمک می‌کند، گفت : در صورتی که بایدن در انتخابات پیروز شود، سعی می‌کنیم پرونده هسته ای ایران را به عنوان پیش نیازی برای رسیدگی به سایر مسائل ببندد. آنتونی بلینکن دیگر مشاور ارشد بایدن نیز متعهد شده است در صورت تمایل ایران، آمریکا مجددا به توافق نامه ۲۰۱۵ باز میگردد.

نتیجه انتخابات ریاست جمهوری امریکا تاثیرات جهانی قابل توجهی به همراه خواهد داشت. درحال حاضر، میزان محبوبیت بایدن بالاتر از ترامپ است که به علت سوءمدیریت شیوع کرونا و افول اقتصادی با کاهش میزان تائید روبرو شده است. گرچه برخی تحلیلگران صحبت از تغییرات کسترده در سیاست خارجی «جو بایدن» در صورت پیروزی در اننتخابات۲۰۲۰ آمریکا به میان می‌آورند اما برخی دیگر از ناظران سیاسی، به دلیل حضور شخصیت‌های فراجناحی در میان مشاوران وی، رویکرد احتمالی وی را ترکیبی از دورن اوباما و ترامپ می‌دانند.

پاسخ دادن